Domov Prominenti VIDEO: Najväčšie svetové spevácke hviezdy 20. storočia

VIDEO: Najväčšie svetové spevácke hviezdy 20. storočia

0
0

Hudobný svet ponúka veľké množstvo osobností, ktoré oplývajú hudobným talentom. No nie všetkým sa podarí presadiť medzi ostatnými. To však neplatí o týchto desiatich známych speváckych osobnostiach, ktoré patria k tým najväčším hudobným hviezdam 20. storočia. Súhlasíte?

John Lennon

John Lennon sa preslávil predovšetkým ako člen známej hudobnej kapely The Beatles. Okrem toho však bol aj významným hudobným skladateľom či politickým aktivistom.

Podarilo sa mu výrazným spôsobom ovplyvniť vývoj rockovej hudby 20. storočia. Jeho nezabudnuteľným počinom navždy ostane najmä protivojnová skladba Imagine.

Elvis Presley

Elvis Presley bol americkým spevákom a hercom. Preraziť sa mu podarilo predovšetkým tým, že skĺbil viaceré hudobné štýly, ako blues či country a tiež mu patrí prvenstvo najvýznamnejšej postavy amerického rock and rollu.

Často je ešte dnes označovaný ako „Kráľ Rock and Rollu“. Elvisovi patrí až do dnešných čias prvenstvo v počte predaných albumov sólo umelca. Odhaduje sa, že ich mohlo byť až do jednej miliardy.

Karel Gott

Viaceré významné hudobné osobnosti máme nielen na Slovensku, ale aj v susednom Česku. Medzi jednu z najväčších hudobných hviezd, nielen 20. storočia, ale aj súčasnosti, patrí český spevák Karel Gott.

Ten je v súčasnosti už speváckou ikonou a do tejto skupiny hudobných legiend jednoducho patrí. Zaujal aj začiatkom mája, kedy sa na verejnosti objavil jeho najnovší song, duet s dcérou Charlotte Ellou.

Srdce nehasnou zaznamenal niekoľko miliónov zhliadnutí už za niekoľko prvých dní.

Freddie Mercury

Freddie Mercury je považovaný za jedného z najslávnejších hudobníkov Británie. Preslávil sa ako člen a spevák rockovej skupiny Queen, ktorej piesne sú obľúbené medzi ľuďmi dodnes.

Najznámejšími sú zaiste Bohemian Rhapsody, Barcelona, The Show Must Go on, či I Want To Break Free. Avšak najmä vďaka hitu We Are the Champions, hranom víťazom športových zápolení všetkého druhu, sa na neho nikdy nezabudne.

Tento spevák mal veľmi rád jedinečnosť a nerobilo mu problém zaujať ani nejakým zvláštnym kostýmom.

Frank Sinatra

Frank Sinatra bol americkým popovým, jazzovým a swingovým spevákom. A aj on patril do skupiny tých najväčších hviezd populárnej hudby minulého storočia.

Preslávil sa viacerými hitmi, ako My Way či New York, New York. Počas svojej kariéry získal viacero prestížnych ocenení, ako napríklad Prezidentskú medailu slobody.

Michael Jackson

Ak sa povie „moonwalk“, všetkým okamžite napadne jediné meno. Michael Jackson bol americký spevák, skladateľ a tanečník. Aj jeho meno sa často skloňuje v spojitosti s tými najväčšími hudobnými ikonami 20. storočia.

Podarilo sa mu vyprodukovať nejeden skvelý a úspešný hit. Jeho album Thriller patrí dokonca dodnes k tým najpredávanejším albumom všetkých čias.

Aj keď svetových hitoch nesúcich jeho meno je neúrekom, predsa len jeden vyčnieva. Charitatívna pieseň We Are The World vyzbierala desiatky miliónov dolárov, ktoré boli nasmerované na pomoc najchudobnejším.

Dodnes vyšlo niekoľko verzií tejto skladby a stále je využívaná na pomoc v humanitárnych krízach.

Bob Dylan

Bob Dylan patrí k tým najväčším hudobným hviezdam Ameriky, veď kto by nepoznal hity ako Knockin´ on Heaven´s Door, či Like a Rolling Stone.

Venoval sa nielen spievaniu, ale aj skladaniu piesní. Na hudobnom výslní sa udržal vyše päťdesiat rokov, počas ktorých sa mu podarilo dosiahnuť nejeden úspech.

Okrem iného je aj držiteľom Nobelovej ceny za literatúru, a to za jeho skladateľský talent. Vedeli ste to?

Johnny Cash

Medzi hudobné osobnosti 20. storočia určite patrí aj americký spevák, gitarista a skladateľ Johnny Cash. Preslávil sa predovšetkým ako country spevák, známy bol aj vďaka svojmu čiernemu oblečeniu, podľa ktorého dostal prezývku „Man in black“.

Naspieval songy ako I Walk Tle Line, Ring of Fire, ale aj skladbu One, ktorá sa neskôr v podaní kapely U2, stala megahitom.

Dnes má tento spevák na pamiatku aj vlastnú hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy a tiež sa stal najmladším umelcom, ktorý bol uvedený do Siene slávy v oblasti country hudby.

Eric Clapton

Eric Clapton  patrí k tým najväčším hudobným hviezdam Británie. Preslávil sa predovšetkým ako výborný bluesový gitarista a spevák. Na konte má nejeden veľký hit či album.

Svetovo známymi sú Laya, Wonderful Tonight a najmä romantická balada Tears in Heaven. Aj vďaka jeho hudobným úspechom sa radí medzi tie najväčšie hviezdy hudobného sveta 20. storočia.

Aretha Franklin

Aretha Franklin je americkou speváčkou, skladateľkou a jednou z najznámejších autoriek soulovej hudby. V roku 1967 vyšiel jej prelomový album I Never Loved a Man the Way I Love You, na ktorom sa nachádzala aj jej najznámejšia pesnička Respect.

Počas svojej hudobnej kariéry sa jej podarilo získať aj veľké množstvo významných ocenení. V roku 1987 bola dokonca táto speváčka prvou ženou v histórii, ktorá bola uvedená do rock and rollovej siene slávy.

Radoslav Hoppej, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…