Domov Slovensko NAKA v akcii: Kočnerovej opičke a ďalším zhabali telefóny

NAKA v akcii: Kočnerovej opičke a ďalším zhabali telefóny

0
0

Počas minulého týždňa príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zrealizovali rozsiahlu akciu. Počas nej vykonali viacero zaisťovacích úkonov. Hlavným motívom tejto policajnej akcie bolo preverenie možnej komunikácie konkrétnych osôb s osobou Mariana Kočnera.

Medializovaná komunikácia medzi Marianom Kočnerom a jeho pravou rukou Alenou Zsuzsovou cez mobilnú aplikáciu Threema môže zohrať vo vyšetrovaní viacerých prípadov dôležitú úlohu.

Tisícky správ, ktoré sú súčasťou vyšetrovacích spisov odhaľujú, že Kočner prostredníctvom ďalších osôb komunikoval s vysoko postavenými ústavnými činiteľmi.

Akcia, ktorú Národná kriminálna agentúra vykonala, nasvedčuje tomu, že Kočner mal dosah na najvyššie miesta na polícii i justícii a bol to on a jeho kumpáni, kto v pozadí ťahal za nitky.

Kočnerova opička

Práve touto prezývkou mal častovať Marian Kočner osobu štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej. S tou mal podľa zdrojov televízie Markíza komunikovať už od jesene 2017.

Nie je isté či prostredníctvom spomínanej aplikácie, alebo inou formou komunikácie. „Miesto Mumlavej nech dôjde ktokoľvek, bude ministerstvo riadiť Monika Jankovská.

A to je moja opička,“ napísal Kočner Zsuzsovej. Práve vtedy na čele ministerstva spravodlivosti skončila Lucia Žitňanská.

Sudcovia, prokurátori…

Zoznam ľudí, ktorým mali policajti NAKA zadržať mobilné zariadenia, je širší.

Podľa informácií televízie Markíza zadržali aj mobily prokurátora Okresnej prokuratúry Bratislava I Bystríka Paloviča, okresným sudcom v Bratislave Vladimírovi Sklenkovi, Miriam Repákovej a aj sudkyni Andrei Haitovej, ktorá je sestrou Moniky Jankovskej.

Sklenka či Repáková sú sudcami v kauze Technopol a práve Repáková mala v súdnom procese rozhodnúť v prospech Mariana Kočnera.

Kočner mal donášačov

„Ráno dôjdu pandle na návštevu hľadať zmenky. Pi*u nájdu, dajú si kaffe a pôjdu do pi*e,“ písal Kočner Zsuzsovej 14. mája 2018 krátko po pol noci.

Pandle boli v jeho žargóne policajti. Polícia 14. mája v ranných hodinách Mariana Kočnera skutočne navštívila vo veci vydania falošných zmeniek.

Kočner, samozrejme, falošné zmenky poprel. „Všetko vyriešené, na domovku nemali odvahu. Len mi zavolali, že mám dôjsť do firmy, že mi chcú niečo doručiť. Amatéri,“ napísal Kočner opäť Zsuzsvoej.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…