Domov Šport NAKA vyšetruje futbalových rozhodcov

NAKA vyšetruje futbalových rozhodcov

0
0

To, o čom sa dlhšiu dobu len šepkalo prepuklo na kauzu, ktorá otriasla celým slovenským futbalom. Národná kriminálna agentúra (NAKA) cez víkend zadržala 20 futbalových rozhodcov, ktorí sú podozriví z úplatkárstva.

Manipulácia zápasov a korupcia vo futbale sú problémy, ktoré naplno zamestnávajú Slovenský futbalový zväz (SFZ). Nedávno SFZ začalo disciplinárne konanie s hráčmi kvôli podozreniu z manipulácie so zápasmi.

Cez víkend už zasahovala NAKA, ktorá z rozhodcovského semináru Stredoslovenského futbalového zväzu odviedla 20 rozhodcov a predstaviteľov klubov podozrivých z úplatkárstva.

SFZ pomáha vo vyšetrovaní

Zásah, ktorý v sobotu (7. júla) vykonala NAKA sa týkal rozhodcov v Banskobystrickom kraji. Tí mali údajne ovplyvňovať futbalové zápasy v pôsobnosti Stredoslovenského futbalového zväzu.

Výška úplatkov, ktoré následne zinkasovali za ovplyvnené zápasy sa mala pohybovať od 200 až do 1000 €. Celkovo bolo zadržaných až 20 osôb, pričom celkový počet obvinených je 21.

Medzi nimi sú hlavní rozhodcovia, ich asistenti, delegáti, ale aj predstavitelia futbalových klubov, ktorí mali takto manipulovať s výsledkami zápasov III. a IV. ligy od apríla do júna tohto roka. Tí boli zo semináru vyvedení v sprievode policajtov a následne vypočutí.

Slovenský futbalový zväz na svojej stránke zverejnil vyhlásenie, podľa ktorého jeho predstavitelia vyvíjajú maximálne úsilie na to, aby boli takéto osoby obvinené a tiež aby voči nim boli vyvodené primerané dôsledky. Okrem iného SFZ ponúkol aj súčinnosť pri vyšetrovaní obvinených osôb.

pepe, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…