Domov Šport Nasťa sa stala najúspešnejšou slovenskou olympioničkou

Nasťa sa stala najúspešnejšou slovenskou olympioničkou

0
0

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová zavŕšila v PyeongChangu svoj zlatý olympijský hetrik. Po najcennejších kovoch na olympijských hrách vo Vancouveri 2010 a Soči 2014, vyhrala v juhokórejskom PyeongChangu preteky s hromadným štartom na 12,5 kilometra.

Naša biatlonistka sa hneď v prvých desiatkach metrov dostala pred svoje súperky. „Od úvodného kola som si išla svoje tempo, nechcela som dať súperkám šancu na nejaké riskantné manévre na zľadovatenej trati,“ vysvetlila svoju víťaznú taktiku.

Kuzminová tentokrát výborne strieľala a na 4. streľbu prichádzala bez jediného trestného okruhu s vyše minútovým náskokom na svoje súperky.

Cieľ na dosah

Aj na poslednej streľbe zložila prvé štyri terčíky, a tak sa ocitla pred splnením svojho veľkého sna – zakončiť aspoň jedny preteky v kariére so štyrmi nulami.

Na Nasťu aj preto doľahla tiaha okamihu a na posledný výstrel čakalo celé napäté Slovensko asi trikrát dlhšie ako bežne býva zvykom. Bohužiaľ, sen o štyroch nulách sa nenaplnil.

Naša biatlonistka tak išla do trestného okruhu, avšak vďaka už tradične fantastickému bežeckému výkonu odchádzala zo strelnice s náskokom 24 sekúnd pred druhou Domračevovou.

Do cieľa so slovenskou vlajkou

Pre skvele fyzicky pripravenú Kuzminovú bol tento náskok dostatočný, a tak pretínala cieľ tým najkrajším spôsobom. „Nečakala som, že niekto mi dokáže podať vlajku počas pretekov.

Bol to môj sen prísť na cieľovú čiaru so slovenskou vlajkou a konečne sa mi to podarilo,“ povedala po pretekoch šťastná Nasťa.

Chce si ďalej plniť sny

Nasťa priznala, že sa splneného sna o štyroch nulách zľakla, avšak možno aj vďaka tomu sa môžeme tešiť na ďalšie medaily od tejto skvelej biatlonistky. 33- ročná rodáčka z ruského Ťumenu totiž kariéru ešte nekončí, pretože si chce ešte splniť dva sny.

„Stále sa mi nepodarilo sklopiť všetkých 20 terčíkov v jedných pretekoch a stále čakám na titul majsterky sveta,“ povedala už trojnásobná olympijská víťazka.

Je najúspešnejšia

Pre Anastasiu Kuzminovú to bola už tretia medaila na tohtoročných zimných hrách. Predtým si odniesla dve striebra zo stíhacích pretekov na 10 km a vytrvalostných na 15 km.

Okrem toho sa ruská rodáčka žijúca v Banskej Bystrici tešila aj z dvoch zlatých medailí zo šprintu na 7,5 km na olympiádach vo Vancouveri 2010 a Soči o štyri roky neskôr. Vo Vancouveri pridala aj striebro na „stíhačke“.

Anastasia Kuzminová je najúspešnejšou biatlonistkou na olympijských hrách v individuálnych disciplínach a rovnako aj najúspešnejšou olympioničkou Slovenskej republiky. Okrem toho je zatiaľ jedinou slovenskou medailistkou na juhokórejskej olympiáde.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

V „bubline“ skončila jedna éra a aj tím, ktorý neprehral

Basketbalová NBA, ktorá si pre svoje dokončenie aktuálnej sezóny zvolila areál Disney Worl…