Domov Zdravie Nastal čas pre chudnutie a jarné očisty

Nastal čas pre chudnutie a jarné očisty

0
0

Ďalší rok prešiel a ďalšia jar je pred nami… Letí nám to, preto si treba uvedomiť, že o pár dní je tu čas pre tých, ktorí sa chcú po zime zregenerovať, prečistiť a zároveň pripraviť na jar, symbol nového života. Poďme si ukázať ako jednoducho môžeme využiť nasledujúce dni na očistu, detoxikáciu a regeneráciu našich tiel.

Tak ako každý rok, pripomínam, aby sme očisty viedli s rozumom. Každý extrém vytvára opačný extrém. Nezabúdajte aj na zdravo a chutne a k tomu opäť tento rok prispôsobíme jarné detoxikácie.

Skvelý začiatok pre tento rok je už tento piatok 2. marca, kedy je spln a začína aj prirodzené čistenie tela vplyvom mesiaca. Toto intenzívne obdobie individuálne môže trvať až do Zeleného štvrtka, teda do 29. marca.

Prvé dva týždne do novu mesiaca poďme na viac intenzívnu očistu. Počas detoxikácie nezabudnite na pohyb a cvičenie. Keďže je všade okolo nás množstvo viróz, zvýšime počas očisty podiel vitamínov a minerálov v strave.

Postup očisty

1. Upravte si stravu, skúste teraz obmedziť, či úplne vylúčiť mäso a kysnuté pečivo. Skúste dodržať zásadu „delenej stravy“.

2. Očistné čaje okrem čistej a kvalitnej vody sú dôležitou časťou pitného režimu. Odporúčame nasledovné čaje: Nimba, Kalamegha, Vidanga pre očistu pečene, krvi a chudnutie.

Ďalej panenský čaj, ktorý pre jednoduchšie a pravidelné užívanie je dostať aj v tobolkách pod názvom panenské Nezabudnite na Lapacho ktorý je skvelý čistič tela a Pu‑ erh, najlepšie v kombinácii s mate a lapachom.

Ako už bolo vyššie spomenuté je dôležité súčasne od začiatku dopĺňať minerály najlepšie Kelp-om alebo rooibosom a vitamíny najmä rôznymi smoothies, ktorých základom nech je ananás. Do smoothies pridajte včelí peľ.

3. Zvýšte podiel zeleniny, zeleninových šalátov a zeleninových štiav, ktoré doplňte nasledovnými bylinkami: pestrec mariánsky a borievka, najlepšie v tinktúrach z púčikov rastlín.

4. Pre intenzívnu očistu črevného traktu sú potrebné vlákniny alebo môžete využiť aj zelený íl.

5. Doplnenie energie je pre telo kľúčové. Najlepším zdrojom sú zelené potraviny a superproteíny, ako superproteín RAW FIT, s ktorým nielen dopĺňate energiu, ale aj chudnete.

Ďalej japonský čaj Matcha, skvele namiešané zelené šťavy v prášku radu Perfect food od Garden of life alebo zelený kamut či riasy, ako sú chlorella alebo Havajská spirulina.

Využívajte menšie balenia zelených potravín, preto je ich možné jednoducho nakombinovať a užívať naraz spolu chlorellu so spirulinou, prípadne aj zeleným kamutom.

Na záver očíst nezabudnite na postupný nábeh z detoxikácie na vaše bežné jedlo. Užívajte si aj pohodu mysle, ktorú dosiahnete viac v prírode ako na gauči pri telke.

Verím, že týchto pár rád vám pomôže pri super pohodovom detoxe a zhodení tukových vankúšikov, aby ste bez problémov v lete vkĺzli do plaviek pri plnom sebavedomí.

Všetky produkty spomínané v článku nájdete na e‑ shope www.zdravysvet.sk.

Ing. Pavol Machnič, www.zdravysvet.sk, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zdravie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Sagan potil krv na schodoch

Náš najlepší cyklista Peter Sagan momentálne zarezáva spoločne s celým tímom na sústredení…