Domov Slovensko Nastane nový posun v prípade Kuciakovej vraždy?

Nastane nový posun v prípade Kuciakovej vraždy?

0
0

K vražde investigatívneho novinára a jeho snúbenice došlo ešte 21. 2. 2018. Ján Kuciak a Martina Kušnírová boli zavraždení v ich dome vo Veľkej Mači streľbou do hlavy a hrude pištoľou kalibru 9 mm.

Vyšetrovatelia na začiatku pracovali s viac ako 30 verziami dvojnásobnej vraždy. Aktuálne preverujú dve najpravdepodobnejšie verzie. Prokurátor v priebehu minulého týždňa zverejnil identikit muža, ktorý sa v inkriminovanom čase mohol nachádzať v blízkosti miesta vraždy.

Žiadni obvinení

Po siedmich mesiacoch od spáchania tohto ohaveného činu polícia neobvinila žiadne osoby. V priebehu vyšetrovania úkladnej vraždy bolo zadržaných 7 osôb. Išlo o Talianov.

Kvôli nedostatku dôkazov však boli tieto osoby prepustené. Prokurátor odboru všeobecnej kriminality ďalej potvrdil, že išlo o úkladnú vraždu vykonanú profesionálnym vrahom na objednávku.  Uviedol aj to, že i keď nie sú žiadni obvinení, prípad posunula spolupráca s Europolom i FBI.

Identikit osoby môže pomôcť

Prokurátor zverejnil identikit osoby, ktorá sa mohla v čase vraždy nachádzať v blízkosti miesta, kde sa incident odohral. Takisto je tu možnosť, že mohlo ísť o človeka, ktorý sa na vražde podieľal.

„Osoba sa mohla pohybovať v okolí miesta vraždy v čase spáchania skutku,“ vyhlásil. „Čo videl, to sa od neho chceme dozvedieť,“ uviedol prokurátor.

Osoba má asi 30 rokov, bradu, fúzy a krátke vlasy. Polícia disponuje i ďalšími informáciami o tejto osobe, no tie vzhľadom na proces vyšetrovania nemôže zverejniť.

Pochybenia sú minulosťou

Pochybenia, ktoré sa na samom začiatku vyšetrovania stali hlavným kameňom úrazu pre proces transparentného vyšetrovania, sú podľa prokurátora minulosťou.

„Tie chyby, ktoré vznikli, sa podarilo inými úkonmi napraviť, ale už tá informácia o tom, že tam niečo bolo pobabrané, tam zostala,“ vyjadril sa prokurátor.

Medzičasom sa muž z identikitu prihlásil na polícii. Jedná sa o Miroslava Č., ktorý kedysi vo Veľkej Mači žil. Dnes už žije a pracuje v Ostrave. Na polícii teraz je, aby zistila, či má o dvojnásobnej vražde akékoľvek informácie i keď on sám tvrdí, že nie.

Denis Ruščák, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…