Domov Zahraničie Navaľný sa vrátil do Moskvy, okamžite ho zatkli

Navaľný sa vrátil do Moskvy, okamžite ho zatkli

0
0

Ruský opozičný líder sa po niekoľkých mesiacoch strávených v Nemecku, kde sa zotavoval po otrave, minulý víkend vrátil do rodnej krajiny. Okamžite na letisku ho zatkla ruská väzenská služba.

Alexej Navaľný je najprominentnejším a najodhodlanejším nepriateľom ruského prezidenta Vladimira Putina. Ostatných päť mesiacov strávil v Nemecku, kde sa zotavoval po tom, čo mu ešte v auguste na ceste zo sibírskeho Tomska do Moskvy prišlo zle.

Po tom, čo bol prevezený do berlínskej nemocnice, miestni lekári informovali, že sa jednalo o otravu nervovoparalytickou látkou. Nasledujúce mesiace sa práve v Nemecku zotavoval z otrávenia, za ktoré podľa neho nesie zodpovednosť Kremeľ. Ten to však opakovane poprel.

Už predtým, ako Navaľný opustil Nemecko, ruská väzenská služba oznámila, že ho zatkne. On však ešte pri nástupe do lietadla v Berlíne v súvislosti s perspektívou zatknutia povedal:

„Je to nemožné. Som nevinný človek.“ Napokon sa tak stalo priamo na moskovskom letisku hneď ako sa v nedeľu do Ruska vrátil. Väzenská služba uviedla, že ho zadržali pre viacnásobné porušenie pravidiel podmienečného odsúdenia.

Navaľný dostal podmienku ešte v roku 2014 za spreneveru. Vo väzení bude, kým o jeho prípade nerozhodne súd. Väzenská služba zároveň už požiadala moskovský súd, aby potvrdil uplatnenie Navaľného výkonu 3,5-ročného trestu odňatia slobody.

Navaľného stúpenci a žurnalisti v nedeľu prišli na moskovské letisko Vnukovo, kde malo lietadlo pristáť, ale spoj pristál na zhruba 40 kilometrov vzdialenom letisku Šeremetievo. Okamžite nebolo zverejnené vysvetlenie odklonenia letu.

ano, SITA, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

RAŠI: Vláda plných cintorínov

To, čo predvádza vláda Igora Matoviča, nikdy na Slovensku nebolo. Nie je to len nezvládnut…