Domov Šport NBA chce znížiť platy o 50 %

NBA chce znížiť platy o 50 %

0
0

Pandémia koronavírusu zastavila takmer všetky športové súťaže po celom svete. Výnimkou nie je ani basketbalová NBA. Nad aktuálnou situáciou sa zamýšľajú aj v jej vedení. Aktuálny ročník 2019/20 sa nehrá od 12. marca a v prípade, že sa stretnutia opäť rozbehnú naplno, pravdepodobne to bude až v júli a auguste. A zrejme bez prítomnosti fanúšikov.

NBA to nie je len šport ale aj veľký biznis. Aktuálne pozastavenie súťaže, ku ktorému došlo doslova zo dňa na deň znamená pre NBA stratu niekoľko miliónov dolárov každý deň.

A tak aj najlepšia basketbalová súťaž sveta, podobne ako mnoho ďalších, musí riešiť ekonomické dopady koronakrízy. Približne stovka najlepšie platených funkcionárov profiligy sa už v marci zriekla časti platov.

Vedenie NBA najnovšie chce, aby k rovnakému kroku pristúpili aj hráči. Navrhuje, aby sa od polovice apríla vzdali 50 percent svojich zárobkov. Hráčska asociácia má však údajne v pláne súhlasiť so skresaním nanajvýš o 25 percent.

Hráči prídu o milióny

Či už to bude 50 či 25 percent, v oboch prípadoch prídu hráči pri svojich aktuálnych zárobkoch o milióny. Najlepšie zarábajúcim basketbalistom NBA je v súčasnosti Stephen Curry z Golden State Warriors s ročnou gážou 40 miliónov dolárov.

Nasledujú Chris Paul (Oklahoma City Thunder) a Russell Westbrook (Houston Rockets) s 38,5 miliónov a duo Kevin Durant (Brooklyn Nets) a James Harden (Houston Rockets) s 38 miliónmi ročne.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Zo svadby sa stal najväčší pivný festival na svete

Nemecký Mníchov je už vyše dve storočia dejiskom najväčšieho pivného festivalu na svete. O…