Domov Šport NBA chcú dohrať

NBA chcú dohrať

0
0

Minulý týždeň sa objavili informácie o tom, že viacerí vplyvní ľudia v NBA by uvítali nepokračovať v sezóne 2019/2020. Obávajú sa nákazy koronavírusom či ďalších zdravotných komplikácií a v hre sú údajne aj ekonomické dôvody.

Tieto informácie však poprela jedna z najväčších hviezd NBA LeBron James. „Nie je to pravda, že chceme končiť. Nepoznám nikoho, kto o tom hovorí,“ povedal krídelník Los Angeles Lakers.

„Ja som pripravený pokračovať a aj náš tím je pripravený. Nikto by nemal nič rušiť,“ doplnil 35-ročný rodák z Akronu v štáte Ohio. Práve on by mohol podľa zámorských médií v prípade nedohratia súťaže stratiť najviac.

James sa po prestupe z Cavaliers do Lakers netajil úmyslom získať svoj štvrtý titul v NBA a priviesť tím z Kalifornie k ich sedemnástej trofeji v histórii.

V takom prípade by sa Lakers vyrovnali najúspešnejšiemu tímu histórie Bostonu Celtics. James by mal reálne aj šancu stať sa po piaty raz MVP sezóny, keďže v tomto súťažnom ročníku sa stal historicky prvým hráčom s priemermi 25 bodov a 10 asistencií na zápas vo veku nad 35 rokov.

„Po rokoch dominancie Golden State Warriors v Západnej konferencii NBA by mohol prísť čas pre LA Lakers s Jamesom. Sériu play‑off medzi Lakers a Clippers si však asi ťažko vieme predstaviť pred prázdnym Staples Center,“ píšu Američania.

Vedenie NBA momentálne stále skúma možnosti, kedy a za akých okolností by mohla najprestížnejšia basketbalová profiliga pokračovať v tejto sezóne.

red, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…