Domov Šport NBA Draft 2018

NBA Draft 2018

0
0

Minulý štvrtok sa oči basketbalovéhosveta upierali do newyorského Brooklynu. Práve tam si jednotlivé tímy profiligy vyberali mladé nádeje do svojich radov. Fanúšikov v Európe v tohtoročnom drafte zaujímalo najmä to, kam povedú kroky „supertínedžera“ Luku Dončića.

Jednotkou draftu sa stal bahamský pivot Deandre Ayton. V najslabšom tíme uplynulej sezóny, vo Phoenixe, si od neho sľubujú, že spoločne s rozohrávačom Devinom Bookerom a krídelníkom Joshom Jacksonom pozdvihnú Suns na vyššie priečky súťaže.

Rovnako veľké nádeje vkladajú aj v Sacramente do hráča draftovaného z druhej pozície Marvina Bagleyho. Atlanta, ktorá siahla z tretej pozície na Luku Dončića ho vymenila do Dallasu, ktorý mal o šikovného Slovinca eminentný záujem a komunikoval s ním o prípadnej spolupráci už dlhšie.

Opačným smerom do Atlanty šiel z piateho miesta draftovaný rozohrávač Trae Young. Memphis, ktorý mal taktiež záujem o Dončića bral napokon agilného vysokého hráča Jarena Jacksona.

Aj tohtoročný draft dokázal, aké ťažké je pre európskeho basketbalistu dostať sa na listinu draftovaných hráčov. Tí najlepší mladíci totiž ostávajú v silných európskych ligách, prípadne hrajú Euroligu.

Väčšina tímov NBA však vyberá hráčov, ktorí pôsobia na amerických univerzitách. V prvom kole tohtoročného draftu boli okrem Dončića draftovaní len dvaja ďalší Európania.

Nemca Moritza Wagnera si z 25. miesta vybrali losangeleskí Lakers a z 29. pozície si Džanana Musu vybral Brooklyn. Zatiaľ čo Wagner pôsobil na americkej univerzite, Musa je spoločne s Dončićom jediným z tridsiatky draftovaných hráčov v prvom kole, ktorý hral za európsky tím.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Bayern, Real aj Barcelona. Víkend sa niesol v znamení sklamaných favoritov

Zatiaľ čo anglický Liverpool či taliansky Juventus naďalej kraľujú domácim súťažiam a cez …