Domov Šport NBA: Fantastický Tatum prekonal aj Birda

NBA: Fantastický Tatum prekonal aj Birda

0
0

Americký basketbalista Jason Tatum obliekajúci dres tímu NBA Boston Celtics prežil v noci na sobotu zatiaľ svoj najlepší zápas kariéry. Nielenže pomohol svojmu tímu k víťazstvu, pripísal si kariérne maximum, ale navyše aj prekonal legendu súťaže.

Boston Celtics bojujúci o play off potreboval na víťazstvo proti najslabšiemu tímu ligy Minnesote predĺženie, no vyhral 145:136. Hlavný podiel na tom mal krídelník Jayson Tatum, ktorý exceloval. V zápase si pripísal kariérne maximum, keď zaznamenal 53 bodov.

Tatum sa vo veku 22 rokov stal najmladším hráčom v dlhej histórii Celtics, ktorý prekonal hranicu 50 bodov. Doterajší rekord držal legendárny Larry Bird, ktorý to zvládol ako 26-ročný. Tatum dal 35 bodov v druhom polčase a predĺžení a hlavnou mierou tak prispel k obratu v stretnutí. Boston prehrával v zápase aj o 17 bodov…