Domov Zahraničie Nemecko zažilo šokujúci útok

Nemecko zažilo šokujúci útok

0
0

V strede minulého týždňa otriasol nemeckým mestom Halle šokujúci útok pri synagóge, ktorý bol podľa priznania páchateľa motivovaný antisemitizmom.

Počas minulého týždňa došlo k šokujúcemu útoku v nemeckom meste Halle, kedy sa mladý Nemec Stephan B. pokúsil zaútočiť na miestnu synagógu, kde práve vtedy ľudia oslavovali najväčší židovský sviatok Jom Kippur.

Keďže sa mu nepodarilo dostať sa do vnútra, tak zabil v blízkosti synagógy dvoch ľudí. Polícia ho obvinila z dvojnásobnej vraždy a deviatich pokusov o vraždu. Polícia následne zadržala aj 4 kilogramy výbušnín pred synagógou, ktoré mal v pláne použiť.

Útok bol rasovo motivovaný

Polícia eskortuje útočníka.

Vyhlásenie útočníka Stephana je takmer totožné s vyhlásením útočníka, ktorý takmer pred rokom zavraždil až 11 ľudí v synagóge v Pittsburghu alebo aj páchateľa masakru v mešite v Christchurch na Novom Zélande v marci tohto roka, kedy bolo viac ako 50 ľudí zavraždených pri modlitbe.

Ide o globálnu rasovú ideológiu – biely supremacizmus, čo je ideológia, ktorá hlása nadradenosť bielej rasy nad inými a toleranciu voči akejkoľvek menšine považuje za hrozbu pre bielu rasu.

Protesty proti narastajúcemu extrémizmu v krajine

Následne sa minulú nedeľu konali protesty proti antisemitizmu vo viacerých nemeckých mestách, okrem Berlína, aj v Hamburgu alebo Marburgu.

V samotnom Berlíne protestovalo asi 10 tisíc ľudí, ktorí sa obávajú nárastu pravicového extrémizmu v krajne a pomalej reakcie polície.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …