Domov Šport VIDEO: Nemecký outsider takmer šokoval aj Rusov

VIDEO: Nemecký outsider takmer šokoval aj Rusov

0
0

Veľmi zaujímavé divadlo ponúkol hokejový olympijský turnaj. Hoci hokej nie je v Južnej Kórei ani zďaleka športom číslo jeden, ten, čo si do hokejových stánkov našiel cestu, nemohol ľutovať.

O jedinečnosť juhokórejských hier sa postarali najmä nemeckí hokejisti. Tí už mali takmer v rukách zlaté medaily. O účasť pod piatimi kruhmi museli bojovať v kvalifikácii, napriek tomu to dotiahli až do finále.

Nemci nezačali turnaj vôbec dobre, veď v základnej skupine nedokázali v riadnom hracom čase vyhrať ani jeden zápas, no vďaka výhre nad Nórmi v samostatných nájazdoch končili tretí. V osemfinále ich čakalo relatívne prijateľné Švajčiarsko, ktoré porazili po predĺžení 2:1.

A potom to prišlo. Vo štvrťfinále rozosmutnili Švédov, ktorí jednoznačne mysleli na medaily, no a v semifinále vypálili rybník aj obhajcom z Kanady a porazili ich 4:3. Bol to vlastne jediný zápas, ktorý dokázali Nemci vyhrať v riadnom hracom čase.

Nemci kúsok od zlata

Finále so supersilnými Rusmi zvládali bravúrne a keď bol na konci 58. minúty vylúčený ruský hráč za stavu 2:3 z pohľadu Rusov, zdalo sa, že Nemci svoju rozprávku dosnívajú do konca.

Avšak v poslednej minúte zápasu ich uzemnil Gusev a v predĺžení inkasovali v oslabení z hokejky Kaprizova. Napriek tomu, že nemeckých hokejistov delilo od zlatej olympijskej medaily 56 sekúnd, po tom, čo im zavesili na krk strieborné medaily, rozdávali úsmevy na všetky strany.

Uvedomovali si svoju pozíciu outsidera a najmä mali radosť z toho, že predviedli výkon hodný olympijského finále.

Zostrih finálového zápasu

Celkové poradie

 1. OAR
 2. Nemecko
 3. Kanada
 4. Česká republika
 5. Švédsko
 6. Fínsko
 7. USA
 8. Nórsko
 9. Slovinsko
 10. Švajčiarsko
 11. SLOVENSKO
 12. Južná Kórea

Rusi si zaspievali hymnu

Vybraní ruskí športovci sa na Zimných olympijských hrách v PyeongChangu mohli kvôli dopingovému škandálu zúčastniť len pod neutrálnou olympijskou vlajkou a pod označením Olympijskí športovci z Ruska.

Ruskí športovci nemali dovolené žiadne symboly, vlajky a ani hymnu. Pri oslave zlatých hokejových medailí si však diktovať nenechali. Kým pri vztyčovaní vlajok troch medailistov hrala olympijská hymna, hráči si spoločne s fanúšikmi zaspievali tú svoju, ruskú.

Medzinárodný olympijský výbor rozhodol, že toto porušenie zákazu riešiť nebude.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …