Domov Šport VIDEO: Nepochopiteľné nešťastie na svahu

VIDEO: Nepochopiteľné nešťastie na svahu

0
0

Hororový incident na svahu sa stal minulý piatok v gruzínskom lyžiarskom stredisku Gudauri. Pri pozeraní videí, ktoré zachytávajú nešťastie každému prebehne hlavou, že je zázrak, že po tomto strašnom zážitku nehlásilo stredisko žiadnych mŕtvych.

Bola by to nádherná scenéria, krásne stredisko, čistá modrá obloha, skvelé podmienky na lyžovanie, keby „nezblbla“ technika…

Tá narobila na lyžiarskom svahu v Gudauri poriadnu „paseku“. V istom momente začalo ísť o život všetkým, ktorí sa práve nachádzali na sedačkovej lanovke prípadne v jej blízkosti.

Chaos, panika a lietajúci ľudia

Lanovka zmenila svoj smer a nekontrolovateľne zvýšila svoju rýchlosť. Lyžiari, ktorí sa chrbtom rútili k zemi nechápali, čo sa deje. Tí, ktorým sa podarilo vyskočiť v rozumnej výške dopadli celkom dobre.

Horšie na tom boli tí, ktorí ostali sedieť, pretože lanovka dosiahla takú rýchlosť, že keď sa sedačky dostali na štart, kde sa otáčali, odstredivá sila spôsobila, že pasažieri doslova lietali vzduchom, prípadne spoločne s lanovkou veľmi tvrdo narazili do predchádzajúcich sedadiel. Na videu vidno obrovskú paniku.

Bez smrteľných zranení

Zranených bolo celkovo 12 ľudí, 8 z nich bolo prevezených do nemocnice. Našťastie nik nebol v ohrození života. Podľa prvotných informácií pochybil prevádzkovateľ lanovky, ktorý zatiaľ z nejasných príčin spustil spätný chod, čím došlo k preťaženiu lanovky a následnému zlomeniu prevodného systému.

sam, foto: printscreen, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …