Domov Šport VIDEO: Neuveriteľná forma Lillarda

VIDEO: Neuveriteľná forma Lillarda

0
0

Fantastické strelecké výkony predvádza v posledných zápasoch zámorskej basketbalovej NBA rozohrávač Portlandu Trail Blazers Damian Lillard. V posledných 6 zápasoch nastrieľal dokopy neuveriteľných 293 bodov, čo je priemer takmer 50 bodov na zápas.

Damian Lillard začal svoju fantastickú bodovú sériu 21. januára, keď k víťazstvu svojho tímu po predĺžení nad Golden State Warriors prispel 61 bodmi, čo bol jeho najlepší bodový zápis v kariére.

Nasledoval 47-bodový zápas proti Dallasu Mavericks, 50-bodový proti Indiane Pacers, 36-bodový proti Houstonu Rockets, v ktorom navyše dosiahol svoje vôbec prvé kariérne triple-double, 48-bodový proti Los Angeles Lakers a šesťzápasovú bodovú explóziu zakončil 51 bodmi proti Utahu.

Najmä vďaka nemu vyhrali Blazers 5 z týchto 6 zápasov, keď ich porazil jedine Dallas.

Lillard sa stal prvým hráčom NBA, ktorý v šiestich po sebe idúcich zápasoch zaznamenal priemer viac ako 45 bodov a viac ako 10 asistencií na zápas a zároveň sa stal prvým, ktorý v každom zo šiestich po sebe idúcich zápasoch premenil minimálne 6 trojkových pokusov a tiež jediným, ktorý zaznamenal v každom z piatich po sebe idúcich zápasoch minimálne 35 bodov, viac ako 5 doskokov, viac ako 5 asistencií a viac ako 5 premenených trojkových pokusov.

„Toto je najlepší basketbal aký som kedy hral. Nikdy som nehral v takejto pohode. Je to všetko v hlave. Každý sa snaží nájsť to v čom je dobrý, kde sa cíti najlepšie, a myslím, že som proste našiel svoj rytmus,“ povedal Lillard po zápase proti Utahu.

ano, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…