Domov Šport VIDEO: Neuveriteľné predstavenie Lillarda

VIDEO: Neuveriteľné predstavenie Lillarda

0
0

Play‑off zámorskej basketbalovej ligy má za sebou 1. kolo. Zo všetkých tímov NBA je už v hre o titul len osem celkov. Semifinálové série konferencií už začali, no niektoré udalosti prvého kola si zaslúžia, aby sme sa za nimi poohliadli.

Hneď prvé zápasy 1. kola priniesli veľké prekvapenia. Dvojka východu Toronto Raptors nestačilo na „sedmičku“ Orlando, podobne na západe druhý Denver nestačil na siedme San Antonio a trojka východnej konferencie Philadelphia 76ers nezvládla duel s Brooklynom.

Ešte väčší šok zažili fanúšikovia obhajcov titulu Golden State Warriors, keď ich miláčikovia na domácej palubovke ako víťazi západnej konferencie v druhom zápase nestačili na ôsmy tím po základnej časti LA Clippers, a to pomerne senzačným spôsobom.

Veď „bojovníci“ ešte v polovici 3. štvrtiny vyhrávali nad svojím súperom o 31 bodov a napokon prehrali. Stali sa vôbec prvým tímom histórie, ktorý by v play‑off „prešustroval“ taký veľký náskok.

Všetci favoriti napokon postúpili do druhého kola. Za zmienku tiež stojí supervýkon Damiana Lillarda, ktorý v piatom zápase svojho Portlandu Trail Blazers proti Oklahome City Thunder zaznamenal 50 bodov a zápas a zároveň aj celú sériu ukončil neuveriteľným spôsobom.

Za vyrovnaného stavu, keď sa už zdalo, že zápas pôjde do predĺženia, chladnokrvným spôsobom vystrelil, stojac asi dva metre za trojkovým oblúkom tesne bránený protihráčom, a spoločne s klaksónom premenil neuveriteľný pokus.

Pozrite si famózny výkon Lillarda, vrátane víťaznej strely

ano, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…