Domov Cestovanie Neviete čo s peniazmi? Kúpte si ostrov

Neviete čo s peniazmi? Kúpte si ostrov

0
0

Je vaším snom vlastniť súkromný ostrov? Nemajte strach, nie je to také nereálne. Ceny niektorých sa totiž nepohybujú až tak vysoko. Niektoré dokonca stoja menej ako luxusné domy na Slovensku.

Vybrať si môžete medzi oceánom, či morom obkolesenými ostrovmi s bielou plážou, až po husto zalesnené ostrovy, ktoré vám budú pripomínať našu krásnu slovenskú prírodu.

Aleutkina Island, Aljaška

Ak chcete vlastniť civilizáciou nedotknutý aljašský ostrov Aleutkina Island, ktorý má rozlohu viac ako 7 000 m2, stačiť by vám mohlo v prepočte okolo 250 tisíc eur.

Ostrov sa nachádza vo východnej časti Lamanšského prielivu. Dostať sa naň nie je vôbec náročné. Na ostrove je niekoľko potenciálnych stavebných pozemkov, ktoré sú ako stvorené na stavbu domu.

Z jeho polohy však vyplýva, že na ňom nenájdete biele piesočné pláže a vždy teplé more.

Motu Matatahi, Francúzska Polynézia

Biely piesok, priehľadné more a oslnivé slnko. To je ostrov Motu Matatahi vo Francúzskej Polynézii. Nachádza sa len 10 minút od známej Modrej lagúny.

Ak vás oslovil práve tento ostrov, ktorý má rozlohu približne 7 200 m2, zaplatiť zaň budete musieť okolo 230 tisíc eur.

Frigate Caye, Belize

Ak hľadáte väčšiu exotiku, tak ostrov Frigate Caye je pre to ako stvorený. Váš môže byť pokiaľ máte v peňaženke približne 165 tisíc eur.

Tento karibský ostrov vyzerá ako skutočný raj na zemi. Jeho rozloha je len okolo 5 700 m2. Útočisko na ňom môžu nájsť aj mladomanželia, ktorí hľadajú romantiku a súkromie.

Isla Paloma, Panama

V tichej zátoke v Karibskom mori sa nachádza ostrovček Isla Paloma. Ide o ostrov s rozlohou len 3 000 m2. Ak trpíte arachnofóbiou, tento ostrov je pre vás ako stvorený.

Nenájdete tam pavúky ani hady a dokonca tam nežijú ani žiadne cicavce. Na svoje si však prídu milovníci rôznych druhov vtákov, ktorí tu môžu nájsť rôzne vzácne druhy.

Ak si teda chcete vychutnať romantický západ slnka na pláži, stačí zaplatiť okolo 330 tisíc eur.

Bushy Island, Írsko

Ak netúžite po bielom piesku a palmách, ale hľadáte krásne európske prostredie, siahnuť môžete po ostrove Bushy Island, ktorý sa nachádza v jazere Lough Derg.

Ide o ostrov, ktorý sa nachádza necelých 60 km od civilizácie. Ostrov s rozlohou viac ako 60 000 m2 ponúka rozmanitú faunu aj flóru.

Na rozdiel od ostatných ostrovov je pre nás ľahšie dostupný. Ani zďaleka však nejde o takú oázu pokoja, ako si mnohí predstavujú. Ak však patríte do skupiny ľudí, ktorých ostrov oslovil, váš môže byť za necelých 200 tisíc eur.

puma, foto: instagram

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Čo asi z neho bude?

Niektorí z nás rozmýšľajú o svojom osudovom povolaní takmer celý život a aj tak ho napokon…