Domov História Nezabudnuteľný hokejista s číslom 38

Nezabudnuteľný hokejista s číslom 38

0
0

V týchto dňoch si pripomíname jedenásť rokov od obrovskej tragédie, ktorá otriasla nielen celým hokejovým svetom, ale celou širokou verejnosťou. 7. septembra 2011 sa neďaleko letiska Tunošna v ruskom Jaroslavli zrútilo lietadlo, na palube ktorého sa nachádzali hokejisti tímu KHL Lokomotiv Jaroslavľ.

Tragédiou bolo poznačené aj Slovensko, ktoré utrpelo obrovskú stratu. Medzi obeťami sa totiž nachádzal aj vynikajúci slovenský reprezentant Pavol Demitra, ktorý bol nielen svojím ligovým tímom, ale aj reprezentačnému tímu Slovenska, obrovskou oporou.

Z domácich klubov do NHL

Pavol Demitra sa narodil 29. novembra 1974 v Dubnici nad Váhom. V rodnom meste začínal aj so svojou úspešnou hokejovou kariérou.

Vrcholovým športovcom sa stal v sezóne 1992/93, kedy si v poslednom ročníku československej hokejovej ligy obliekol dres Dukly Trenčín.

Netrvalo dlho a chýry o jeho talente sa z Československa preniesli až do zámoria. Už v nasledujúcej sezóne bol draftovaný klubom NHL Ottawa Senators. Tam však nedostal dostatok priestoru, a tak súčasne pôsobil na farme.

Až po výmene do St. Louis v sezóne 1996/97 sa jeho kariéra v NHL začala uberať tým správnym smerom. Po boku s Michalom Handzušom a Ľubošom Bartečkom sa stal oporou a lídrom tímu.

V rovnakom drese pôsobil až do roku 2004, kedy jeho kroky kvôli výluke v zámorí opäť smerovali na rodné Slovensko, kde v tíme Dukla Trenčín odohral ďalšiu sezónu. Po nej však opäť mieril za veľkú mláku.

Jednu sezónu strávil v Los Angeles Kings, ďalšie dve v Minnesote Wild a posledné dve odohral v klube Vancouver Canucks. Z Ameriky odchádzal s veľmi priaznivou štatistikou a výborným menom, ktoré si vybudoval vďaka zvlášť férovému a športovému prístupu, ktorý neraz preukázal.

Odchod do Ruska

Po odchode z USA v roku 2010 jeho kroky smerovali do Ruska, kde sa upísal tímu KHL Lokomotiv Jaroslavľ. Aj vďaka nemu mohol klub nahliadnuť až do semifinále…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In História

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…