Domov Šport NHL: Černák prvou hviezdou zápasu

NHL: Černák prvou hviezdou zápasu

0
0

Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Nashvillom 6:3 aj vďaka dvom asistenciám slovenského obrancu Erika Černáka. Výkon slovenského obrancu ocenili aj tým, že ho vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

Lightning si mohli prvýkrát v sezóne vychutnať návštevu 3 800 divákov a klub pred duelom slávnostne vyvesil pod strechu haly vlajku pre víťaza Stanleyho pohára. A práve za tejto atmosféry sa v tom najlepšom svetle ukázal slovenský obranca Erik Černák, ktorý už v prvej tretine prihral na dva góly spoluhráčov.

Po jeho prihrávkach sa presadili Tyler Johnson a Mathieu Joseph. Slovenský hokejista má v 23 zápasoch na konte 9 bodov za gól a osem asistencií. „Z víťazstva máme radosť. V tretej tretine sme dostali dva góly, ale otriasli sme sa a išli sme ďalej. To bolo dôležité,“ povedal pre nhl.com Černák, ktorý strávil na ľade 17 a štvrť minúty, pripísal si až tri plusové body, tri strely a stal sa prvou hviezdou zápasu…