Domov Šport NHL sa prehuplo do vyraďovacej fázy

NHL sa prehuplo do vyraďovacej fázy

0
0

Minulý víkend sa skončili boje základnej časti najlepšej hokejovej ligy sveta. NHL sa prehuplo do play‑ off. Individuálnym štatistikám kraľovali ruskí hokejisti, tých slovenských by ste vo vyšších priečkach tabuliek hľadali márne.

Suverénne najlepším tímom základnej časti NHL sa stala Tampa Bay Lightning, ktorá zvíťazila v 62 zápasoch z 82, čo sa doteraz podarilo len Detroitu v sezóne 1995/96.

Pomohol jej k tomu aj ruský útočník Nikita Kučerov, ktorý sa so 128 bodmi (41 gólov + 87 asistencií) stal najproduktívnejším hráčom. Naposledy dosiahli vyšší bodový súčet Mario Lemieux a Jaromír Jágr ešte v sezóne 1995/96.

Zároveň sa Kučerov stal najproduktívnejším ruským hráčom, keď o jeden bod prekonal zápis Alexandra Mogilnyho zo sezóny 1992/93. Aj kráľom strelcov sa stal ruský útočník.

Alexander Ovečkin z Washingtonu Capitals sa do čierneho trafil 51-krát. Najlepším Slovákom sa v tejto sezóne NHL stal Tomáš Tatar. Ten v 80-tich zápasoch nazbieral 58 bodov za 25 gólov a 33 asistencií, čo je vôbec jeho najlepší zápis počas základnej časti v NHL.

Jeho tím Montreal Canadiens však do play‑ off nepostúpil. Sezóna skončila aj pre Richarda Pánika z Arizony (14 gólov +19 asistencií), Christiána Jaroša z Ottawy (1+9), či Andreja Sekeru z Edmontonu (0+4).

Erik Černák prispel k historickej sezóne Tampy 5 gólmi a 11 asistenciami. Martin Marinčin (1+4) z Toronta si v 1. kole play‑off skríži hokejky so Zdenom Chárom (5+9) a Petrom Cehlárikom (4+2) z Bostonu, v ktorom zažíva dobrú sezónu aj slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý má na konte aj 4 asistencie.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Kúzelník s loptou

Stačí mu futbalová lopta, malinký priestor a kohokoľvek privádza do šialenstva. Tento mlad…