Domov Slovensko Noční vlci prišli na Slovensko. Odchod sa nechystá

Noční vlci prišli na Slovensko. Odchod sa nechystá

0
0

„Motorkársky“ klub Noční vlci je opäť na Slovensku. Každoročný prejazd motorkárov tejto skupiny naším územím je však tentoraz niečím špecifický.

Putinovi Noční vlci tentokrát odísť rozhodne neplánujú. Neďaleko obce Dolná Krupá pri Trnave si totiž zriadili svoju európsku centrálu.

Noční vlci

Na prvý pohľad skupinka drsných, no neškodných motorkárov, ktorí milujú svoje hobby. Detailnejší pohľad však ukáže, že členovia tohto klubu až tak neškodní nie sú.

Samotný vodca Nočných vlkov Alexander Zaldostanov je známy svojimi väzbami na ruského prezidenta Vladimira Putina. Dokonca sa na osobu Zaldostanova vzťahujú protiruské sankcie.

Rovnako tak sú Noční vlci definovaní svojimi radikálnymi nacionalistickými postojmi. V Európskej únii sú krajiny, ktoré čo i len prejazd tejto skupiny ich územím radikálne odmietajú.

V niektorých prípadoch sú dokonca považovaní za polomilitantnú skupinu. Predovšetkým kvôli angažovaniu sa v kríze na Ukrajine.

Areál s vojenskou technikou

Svoju európsku pobočku otvorili Noční vlci v júni. Účastníkom otvorenia bol aj ruský veľvyslanec na Slovensku. Areál v objekte bývalej inseminačnej stanice sa prerábal už od roku 2016.

Budovy s maskáčovým náterom, ostnaté drôty so žiletkami a kamery na každom kroku pripomínajú skôr kasárne ako sídlo motorkárov. Letecké zábery takisto ukázali, že v samotnom objekte je niekoľko kusov vojenskej techniky v podobe tankov či obrnených vozidiel.

Polícia tento fakt preverovala a potvrdila, že takéto vozidlá sa v objekte nachádzajú. „Ide o pojazdné vozidlá, ktoré samozrejme nie sú streľbyschopné,“ uviedla polícia.

Dodala, že ide o historické exponáty. Situáciu plánuje preveriť takisto ministerstvo obrany i hospodárstva. Znepokojenie vyjadrilo aj ministerstvo zahraničia.

Základňa Nočných vlkov v Dolnej Krupej.

Väzby na Kaliňáka

Zriadené sídlo a činnosť Nočných vlkov na našom území je spájaná s bývalým ministrom vnútra Róbertom Kaliňákom. Ešte viac to potvrdzuje fakt, že Kaliňák je dobrým priateľom Jozefa Hambálka, s ktorým majú spoločnú vášeň v motorkách.

Práve Jozef Hambálek je vedúcim pobočky Nočných vlkov na Slovensku. Róbert Kaliňák sa vyjadril, že na zriadení pobočky tohto klubu nevidí nič zlé. „Keď tu boli, správali sa slušne. Vychádzame z toho, že všetko, čo je ruské, je zlé?

Neviem o tom, že by boli Noční vlci bezpečnostným rizikom pre Slovensko“ vyslovil bývalý minister vnútra. Kaliňák takisto zdôraznil fakt, že polícia všetko preveruje a zatiaľ sa nepotvrdilo, že by prišlo k spáchaniu priestupku či trestného činu.

Poslanec Ján Budaj má však na to iný pohľad. „Prišli provokovať demokratov, náborovať ľudí, ktorí sú schopní strieľať proti Ukrajine. Prinášajú posolstvo rozvratu EÚ a rozbitia NATO,“ povedal Budaj.

Denis Ruščák, foto: SITA, facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…