Domov Slovensko Nová hra slovenských politikov: Kto je Kočnerov kamarát

Nová hra slovenských politikov: Kto je Kočnerov kamarát

0
0

Témou číslo jedna, ktorá posledné týždne otriasa slovenskými médiami i verejnosťou, je súkromná komunikácia Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej z aplikácie Threema, ktorá má byť súčasťou vyšetrovacích spisov vraždy Jána Kuciaka. Časť z nej zverejnil Denník N. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a svoj postoj k veci vyjadrili viaceré politické elity.

Marian Kočner v komunikácii skloňoval rôzne mená, okrem Roberta Fica i meno predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára. Všetci sa tak minulý týždeň hromadne vyjadrovali kto ako Kočnera pozná, kto si s ním tyká, či kto sa s ním stretáva.

K situácii mal potrebu sa vyjadriť i predseda parlamentu Andrej Danko, hoci ten zatiaľ v medializovaných správach nefiguruje.

Hranol, Kali a ďalší

Zverejnené útržky predmetnej komunikácie medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou naznačujú, že Kočnerov dosah na políciu, justíciu či politické kruhy je, zdá sa, nespochybniteľný.

Podnikateľ mal komunikovať s bývalým ministrom vnútra Róbertom Kaliňákom, alias Kalim. „Vydrž. Kali to rieši. On mi včera volal!!!“ písal Kočner Zsuzsovej, ktorá reagovala, „Ooooha, to už čo je. Si vážny frajer. Ave Ty,“. „Tak on je na mojej strane,“ odpovedal Kočner.

V predmetnej komunikácii sa spomína i pseudonym „Hranol“, ktorým je satirickými stránkami už dlhú dobu častovaný bývalý premiér Robert Fico.

„Do pi*i bojím sa, že to Hranol neustojí,“ napísal Kočner Zsuzsovej pred rokom, 28. februára, po tom, čo médiá zverejnili správu o vražde novinára. „Už im zachraňujem. V nedeľu mám stretko s Hranolom. Strašne ho pošlem do pi:))),“ písal podnikateľ.

Fico má svoj zdroje

Kto by to nečakal? Expremiér Robert Fico v priebehu dvoch dní usporiadal dve tlačové besedy. Prioritou, na ktorú vždy upozornil ako prvú, bolo, že pre Slovensko je on jediná možná alternatíva a celá opozícia na čele s daňovým podvodníkom Kiskom a drogovým dílerom, narkomanom Trubanom, je v koncoch.

Údajnú neoverenú komunikáciu považuje za organizovaný útok na koalíciu. „O osude tejto krajiny nemôže rozhodovať neoverená sms-ková komunikácia chvastúňa, ktorý sa chvastá pred nejakou ženou“, uviedol Fico.

Následne spomenul meno firmy Eset. „Spoločnosť Eset je podľa cudzích zdrojov preukázateľne napojená na zahraničné tajné služby,“ povedal Fico. Možno povedať, že jeho zdroje sú rovnako overené, ako neoverená komunikácia Kočnera a Zsuzsovej.

Aj tak však predseda Smer-SD označil tieto správy za organizovaný „eseťácky mediálny lynč“. Fico odmietol, že by sa s Kočnerom stretol za podmienok, ktoré sú uvedené v danej komunikácii.

Kočnerova pravá ruka Alena Zs.

Danko ho stretol

Predseda parlamentu Andrej Danko považoval za dôležité sa k danej situácii vyjadriť skôr, ako ho niekto s predmetnými osobami začne spájať. Danko sa verejne vyjadril, že s Marianom Kočnerom sa stretol iba raz.

Stretnutie malo trvať dve hodiny, pričom šlo o obdobie rokov 2012-2013, kedy ho podnikateľ oslovil. Predmetom stretnutia mala byť finančná pomoc strane SNS, ktorá mala dlhy.

Danko ho však podľa vlastných slov odmietol. Predseda parlamentu odmietol aj to, že by sa poznal s osobou Petra Tótha, Zoltána Andruskóa alebo Aleny Zsuzsovej.

Andrej Danko: „Ch..skym? … Já som s.. ja vóbec, ja naozaj Tótha akože absolútne, vôbec, hej?
A preto vám hovorím, že že viete ja ja…ja by som mal problém aj vizuálne Tótha, aj keď vidím v médiách…“

Na Bugára nehučal

Vo zverejnenej komunikácii mal Kočner Bugárovi údajne vysvetľovať, čo má urobiť. „Poobede mám sedenie s Bélom. Poviem mu, ako a čo by som urobil na jeho mieste.

Myslím, že bude silno vnímavý,“ písal Kočner Zsuzsovej. Predseda Mostu-Híd sa k informácii, že mu mal Kočner niečo vysvetľovať a mal naňho nahučať, vyjadril pomerne ostro.

„Keby tak urobil, tak by som ho kopol, že by mal ešte teraz tenký hlas,“ vyjadril sa Bugár. Ten priznal, že počas dovolenky na Maldivách s Kočnerom prehodil pár viet pri raňajkách. „Bolo to prvý a poslednýkrát,“ vysvetlil Bugár.

Kiska Fica ignoroval

Andrej Kiska spolu so svojimi partnermi z novovytvorenej opozície vyjadrenia Fica nekomentovali. Zhodnotili však, že náš štát rozhodne nie je právnym a toto je výsledok toho, ako bola naša krajina riadená.

Napriek vyhláseniam a útokom vládnej strany je Kiska presvedčený, že spolu s Trubanom a Beblavým dokážu vytvoriť demokratickú spoľahlivú vládu.

Spomína sa aj Kotleba

V medializovanej komunikácii prostredníctvom aplikácie Threema, ktorá bola realizovaná medzi osobou Mariana Kočnera a Alenou Zsuzsovou, sa spomína i strana ĽSNS.

Marian Kočner mal prostredníctvom Ivana Lexu a Jána Cupera zariadiť, že „kotlebovci“ podržia vládu v prípade, že by situáciu SNS alebo Most-Híd neustáli.

Cuper mal byť v strane právnym poradcom. Kočner mal údajne vybaviť i rozhodnutie najvyššieho súdu vo veci návrhu zrušenia Kotlebovej strany, ktorý podal generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Najvyšší súd tento rok rozhodol v prospech strany ĽSNS.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…