Domov Šport Nováčik s prvou výhrou v sezóne

Nováčik s prvou výhrou v sezóne

0
0

V treťom kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže po prvýkrát okúsil chuť víťazstva nováčik. FK Pohronie prekvapivo zaskočil Ružomberok na jeho vlastnom ihrisku. Bez výhry naďalej Michalovce, Nitra a Trenčín.

Po prvých dvoch náročných zápasoch v najvyššej súťaži, keď prehrali s majstrom i vicemajstrom poslednej sezóny, sa futbalisti Pohronia predstavili na ihrisku Ružomberka.

O ich triumfe rozhodol jediný presný zásah zo 78. minúty, keď domáci už od 38. minúty hrali len v desiatich. Chuť prehry zatiaľ neokúsili Slovanisti ani Žilinčania.

Belasí si poradili pohodlne so Senicou 3:0 a Šošoni porazili pod Dubňom Trenčín 2:1. Streleckú smolu ani v treťom tohtosezónnom zápase nedokázali prelomiť hráči Michaloviec, a tak v Zlatých Moravciach prehrali 0:1.

Bez streleného gólu i bez bodu v tabuľke sú stále aj hráči Nitry, ktorí v nedeľu padli na štadióne Antona Malatinského v Trnave. Domáci „bílí andelé“ udreli na začiatku i na konci zápasu.

Prvú prehru v sezóne si pripísala Dunajská Streda. Na jej hráčoch sa pravdepodobne odrazil náročný program, keď v týždni cestovali na zápas Európskej ligy do Grécka a na Sereď akosi neostalo síl. Kalmár v závere za rozhodnutého stavu už len znižoval z pokutového kopu na 1:3.

max, foto: facebook