Domov Slovensko Novou predsedníčkou Za ľudí sa stala Remišová

Novou predsedníčkou Za ľudí sa stala Remišová

0
0

Exprezidenta Andreja Kisku vystrieda v čele jeho strany Za ľudí doterajšia podpredsedníčka Veronika Remišová. Rozhodli o tom delegáti na sobotnom sneme strany, ktorí ju uprednostnili pred jej protikandidátom Miroslavom Kollárom.

Členovia a delegáti strany Za ľudí sa v sobotu stretli na sneme v Trenčianskych Tepliciach s dôležitou úlohou.

Zvoliť si predsedu strany, ktorý nahradí na jej čele exprezidenta Andreja Kisku. Ten už skôr oznámil, že zo zdravotných dôvodov sa chce z politiky stiahnuť.

Za ľudí bude viesť Remišová

O predsednícku stoličku vládnej strany sa uchádzali dvaja kandidáti. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová, ktorá doteraz zastávala funkciu podpredsedníčky strany a poslanec NR SR a člen predsedníctva strany Miroslav Kollár.

Remišovej odovzdalo svoj hlas 76 delegátov strany, Kollár získal dôveru 33 delegátov. Veronika Remišová tak bude viesť stranu Za ľudí v najbližšom období.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Akým prezidentom bol Andrej Kiska?

„Verím, že s tým odborným potenciálom, ktorý strana má, budeme rásť a budeme silnou stranou. Našou víziou je totiž meniť Slovensko k lepšiemu a na to je dôležité, aby každý prijal zodpovednosť, pretože naša krajina sa nachádza v ťažkej a zložitej situácii,“ uviedla nová predsedníčka.

Za ľudí musí podľa nej popracovať na lepšom marketingu, aby dokázali efektívnejšie prezentovať dosiahnuté výsledky.

„Musíme občanom zabezpečiť ekonomické istoty, pretože to Slovensko potrebuje. Z pozície predsedníčky strany a ministerky chcem naplniť všetky sľuby, ktoré som dala voličom pred voľbami,“ dodala.

Okrem predsedníčky zvolili na sneme aj sedem podpredsedov a 17 ďalších členov predsedníctva strany.Vnútorné konflikty v strane

Ešte pred voľbou nového predsedu apeloval na spolustraníkov Andrej Kiska, podľa ktoré stranu trápi vnútorná nejednota. Tá sa napokon naplno prejavila aj po zvolení novej predsedníčky.

Pri voľbe predsedníctva strany sa nová predsedníčka dostala do sporu so svojimi podpredsedami. Svojho protikandidáta Miroslava Kollára totiž vo vedení strany nechcela.

Na to jej podpredsedovia strany pohrozili, že ak Kollár nebude členom predsedníctva, odídu. Remišová tak musela ustúpiť.

Po druhýkrát v krátkom čase narazila na odpor vo svojej strane nová predsedníčka aj v prípade Tomáša Meravého. Aj v tomto prípade však bola nútená ustúpiť.

Nezhodám u „Kiskovcoch“ tak zdá sa nebude koniec ani po sneme a Remišová bude mať čo robiť, aby vládnu stranu, ktorá sa aktuálne podľa prieskumov verejnej mienky nachádza hlboko pod hranicou zvoliteľnosti, dostala opäť do parlamentu.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…