Domov Slovensko Novým generálnym duchovným Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR je plk. Viktor Sabo

Novým generálnym duchovným Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR je plk. Viktor Sabo

0
0

V priestoroch evanjelického chrámu Sv. Trojice v Petržalke bol slávnostne uvedený do funkcie nový generálny duchovný Ústredia ekumenickej pastoračnej služby Ozbrojených síl SR a Ozbrojených zborov SR, ktorým sa stal plk. Viktor Sabo. 

Na slávnostnej ceremónii sa zúčastnili aj minister obrany Jaroslav Naď, minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer, poslanci NR SR a ďalší predstavitelia rezortu obrany a Ozbrojených síl SR.

Človek na správnom mieste

„Mám tú česť poznať sa s Viktorom od roku 2011, kedy sme sa prvýkrát stretli na misii v Afganistane. Každý, kto mal príležitosť pána plukovníka trochu spoznať, mi dá určite za pravdu, že v tejto službe je človekom na pravom mieste.

Sprevádzaniu našich vojakov aj v tých ťažkých chvíľach, sa s jemu vlastnou profesionalitou a vášňou, ako evanjelický duchovný v ozbrojených silách, venuje už viac ako 15 rokov,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.

Šéf rezortu obrany zaželal plk. Sabovi veľa síl a úspechov v jeho ďalšej profesionálnej kariére. Zároveň upriamil pozornosť na dôležitosť samotnej existencie Ústredia ekumenickej pastoračnej služby a tiež ordinariátu, ako aj na skutočnosť, že na Slovensku je duchovná služba v ozbrojených zboroch a ozbrojených silách aktívne využívaná.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Vojnoví hrdinovia

Plk. Viktor Sabo

Plk. Viktor Sabo je druhým najdlhšie pôsobiacim duchovným ekumenickej pastoračnej služby a najdlhšie pôsobiacim duchovným z Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku.

Bol doterajším dekanom Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši, pričom bol povýšený do hodnosti plukovník a vymenovaný do funkcie generálneho duchovného Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR. Slúžil v dvoch zahraničných mierových misiách.

red, mo, foto: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…