Domov Šport Fortuna liga: Nuly v kolonke výhier zmizli

Fortuna liga: Nuly v kolonke výhier zmizli

0
0

Po 4. kole Fortuna ligy môžeme konštatovať, že ani jeden tím súťaže už nie je bez výhry. Prvé víťazstvá si pripísali Michalovce, Trenčín i Nitra. Naopak chuť prehry ani po štvrtom kole najvyššej slovenskej súťaže nepoznajú futbalisti bratislavského Slovana a Žiliny.

Lídrom fortunaligovej tabuľky je po poslednom víkende obhajca titulu. Bratislavský Slovan inkasoval v štyroch zápasoch ešte len jediný raz a práve to ho posúva pre Žilinu, ktorá taktiež ešte v novom ročníku nestratila body.

Po fantastickom výkone v prvom polčase v Ružomberku to však so Šošonmi vyzeralo všeliak. Z polčasových 3:0 pre hostí bolo už v 58. minúte 3:2 a domáci zacítili šancu.

Žilinčania však ostali aj po zápase v Ružomberku na víťaznej vlne. Oveľa jednoduchší zápas odohrali futbalisti Slovana, keď Zlaté Moravce zdolali jasne 4:0 a dobre sa tak naladili na utorkovú odvetu 3. kola Európskej ligy proti Dundalku.

Skvelý prvý polčas zaznamenali hráči Michaloviec, ktorí Senici už do prestávky nasúkali tri kúsky a tak sa aj skončil zápas.

V 30. minúte svojho štvrtého tohtosezónneho vystúpenia sa Nitra po prvýkrát presadila a do 67. minúty pridala ešte dva góly, no o výsledok sa musela strachovať, pretože Sereď v priebehu 75. – 78. minúty znížila na rozdiel jedného gólu.

Domáci prvé tohtosezónne víťazstvo už z rúk nepustili. Dôležité víťazstvo si pripísal Trenčín, ktorý gólom z nadstaveného času zdolal vicemajstra z Dunajskej Stredy. Gól v nadstavení dal aj nováčik z Pohronia a Trnavčanov ním obral o dva body.