Domov Šport O radosť z výhry sa chcel podeliť s protihráčom, dostal červenú

O radosť z výhry sa chcel podeliť s protihráčom, dostal červenú

0
0

V sobotnom programe najvyššej talianskej futbalovej súťaže na seba upútal pozornosť hráč Lazia Rím Luiz Felipe. Ten sa chcel podeliť o radosť z víťazstva nad Interom Miláno 3:1 s Joaqínom Correom, ktorý je v Interi na hosťovaní práve z Lazia, no dostal červenú kartu.

V šlágri 8. kola Serie A viedol milánsky Inter na trávniku Lazia Rím v polčase 1:0 po penalte Ivana Perišiča, no v druhom trikrát inkasoval a prehral 1:3. Pre Inter to bola prvá prehra v sezóne. Zápas príliš nevyšiel slovenskému obrancovi Milanovi Škriniarovi.

V 81. minúte cez neho vystrelil Ciro Immobile, brankár Samir Handanovič loptu vyrazil pred voľného Felipeho Andersona a ten upravil na 2:1. V nadstavenom čase hlavičkou uzavrel skóre Sergej Milinkovič­‑Savič, keď vyhral vzdušný súboj so Škriniarom.

Sme priatelia

Zápas, v ktorom rozhodca udelil deväť žltých kariet (3:6), vyvrcholil zvláštnym gestom obrancu Lazia Rím Luiza Felipeho. Ten sa po záverečnom hvizde radoval z víťazstva tak, že vyskočil na protihráča Correu. Ten je v Interi na hosťovaní práve z Lazia.

Prekvapený Correa nemal pre také počínanie pochopenie a zareagoval podráždene. Hlavný rozhodca Massimiliano Irrati okamžite udelil Felipemu červenú kartu. Ten sa neskôr za svoje počínanie kajal na sociálnych sieťach:

„V prvom rade chcem povedať, že mám veľký rešpekt pred Interom a akýmkoľvek iným klubom. Na konci som skočil na jeho (Correove) plecia, pretože je to jeden z najväčších priateľov, akých mi dal futbal…