Domov Prominenti Obeť podvodu či násilník? Ronaldo čelí vážnym obvineniam

Obeť podvodu či násilník? Ronaldo čelí vážnym obvineniam

0
0

Len pár týždňov po spornej červenej karte v skupinovej fáze Ligy majstrov utrpela portugalská superhviezda ďalšiu tvrdú ranu v podobe škandalóznych obvinení zo znásilnenia. Podľa informácií, ktoré v uplynulých týždňoch vyplávali na povrch, mal Ronaldo v roku 2009 v hotelovej izbe v Las Vegas znásilniť Američanku Kathryn Mayorgovú.

Celý incident sa mal odohrať 13. júna 2009, len pár týždňov pred megaprestupom do Realu Madrid. Ronaldo si užíval dovolenku v Nevadskej púšti so svojím švagrom a bratrancom, pričom vtedy 25-ročnú Mayorgovú spoznal v jednom z nočných klubov.

Futbalista Mayorgovú následne pozval do svojho apartmánu v Palms Casino Resort, kde malo dôjsť k údajnému znásilneniu.

375 000 $ za mlčanie

Podľa nemeckého týždenníka Der Spiegel sa niekdajší kanonier Manchestru United krátko po akte rozhodol riešiť spor mimosúdnou cestou. Znásilnenej Mayorgovej mal ponúknuť 375 tisíc amerických dolárov, aby sa predišlo obvineniam, ktoré by mohli zruinovať jeho kariéru.

Obeť finančný obnos vtedy prijala údajne len preto, lebo sa bála verejného poníženia zo strany Ronalda. Právnik Leslie Stovall, zastupujúci Mayorgovú, tvrdí, že jeho klientka utrpela značné mentálne poškodenie a taktiež po incidente zvažovala samovraždu.

Poškodená sa podľa týždenníka Spiegel k medializovaniu celej kauzy rozhodla po vypuknutí iniciatívy #MeToo, v rámci ktorej obete zneužívania prekonávajú strach a o svoje „zážitky“ sa delia s verejnosťou.

Len „priateľský sex“

Majster Európy z roku 2016 so svojou reakciou neotáľal a údajné znásilnenie označil len za „priateľský sex“, ku ktorému obe strany pristúpili dobrovoľne.

„Je to ‚fake’, vymyslená správa,“ vyjadril sa Ronaldo a podotkol, že Mayorgová koná za účelom zviditeľnenia sa, „chce sa akurát spropagovať na mojom mene, je to normálne. Chce byť slávna, tak vytiahla moje meno. Je to súčasť práce. Ja som však šťastný človek.“

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …