Domov Zahraničie Obrovský škandál sexuálneho obťažovania v Británii

Obrovský škandál sexuálneho obťažovania v Británii

0
0

V čase, keď sa zo spoločenských tém najviac vo svete rieši téma sexuálneho obťažovania, otriasol Veľkou Britániou veľký škandál. Charitatívny večierok sa podľa prezlečených novinárok zmenil na hromadné sexuálne obťažovanie.

Pred dvomi týždňami sa v jednom z londýnskych hotelov konala exkluzívna charitatívna akcia, na ktorú boli pozvaní výhradne muži. Malo ísť o zhruba 360 úspešných podnikateľov, športovcov, či politikov.

Novinárky medzi hosteskami

Organizátori podujatia z prestížneho klubu Presidents Club najali na akciu asi 100 hostesiek. Požiadavkou bolo, aby mali dievčatá oblečené sexi šaty, čierne spodné prádlo a vysoké podpätky.

Medzi hostesky sa podarilo dostať aj dvom novinárkam zo známych novín The Financial Times. Práve tie vyniesli na svetlo sveta informácie, ktoré šokovali britskú spoločnosť.

Článok vyvolal pobúrenie

Vo svojom článku popísali ako hostia v podnapitom stave hostesky obťažovali. Sexuálne ladené komentáre, pozvánky na izbu, siahanie pod šaty, ba dokonca obnažovanie intímnych partií malo byť súčasťou tohto prominentného večierka.

Článok novinárok vyvolal vo Veľkej Británii veľkú vlnu pobúrenia. Stal sa totiž v čase, keď je sexuálne obťažovanie jednou z najrozoberanejších tém súčasnosti. Samotná premiérka Theresa Mayová vyjadrila obrovské zdesenie po prečítaní článku.

Ukončia činnosť

Organizácia Presidential Club sa najskôr obhajovala tým, že počas 30 rokov každoročného konania galavečera vyzbierala na charitatívne účely už 20 miliónov libier.

Po prevalení nechutností, po tom, čo mnohé spoločnosti ukončili s organizáciou spoluprácu a po tom, čo sa množstvo v minulosti obdarovaných vyjadrilo, že peniaze vrátia, oznámila organizácia Presidents Club ukončenie svojej činnosti.

Sexuálne obťažovanie a kampaň #MeToo

Tému odštartovala kauza známeho hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina, ktorý mal sexuálne obťažovať viaceré ženy, najmä začínajúce herečky.

Následne sa na sociálnych sieťach objavila výzva, aby sa ženy nebáli o tejto téme hovoriť. Celá kampaň dostala meno Me too (ja tiež) a pobáda ženy, aby sa zverili so svojimi zlými skúsenosťami.

HERCI, POLITICI, I ŠPORTOVCI

Vďaka tejto kampani padlo zlé svetlo na množstvo známych hercov, režisérov, športovcov i politikov. Medzi nimi napríklad americký prezident Donald Trump, či bývalý prezident Bill Clinton, americkí herci Kevi Spacey, Steven Segal, či Dustin Hoffman, známy moderátor televíznej stanice NBC Matt Lauer dokonca prišiel o svoje miesto.

Ako prvá žena bola zo sexuálneho obťažovania obvinená americká politička Andrea Ramsey, ktorá mala vyhodiť svojho podriadeného po tom, čo jej nechcel vyhovieť. Mnohé športovkyne zas priznali, že sexuálne obťažovanie je takmer na dennom poriadku pri kontakte s lekármi, či trénermi.

PROBLÉMY AJ VO VLÁDE

V samotnej Británii majú s touto kampaňou taktiež skúsenosti. Dnes už bývalý minister Mayovej vlády Michael Fallon musel rezignovať kvôli obvineniu, že pred pár rokmi obťažoval istú novinárku. Podobný osud postihol aj vicepremiéra a šéfa Mayovej vládneho kabinetu Damiana Greena.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…