Domov Slovensko Obvinenia z opitosti, vztýčený prostredník i škrtenie v parlamente

Obvinenia z opitosti, vztýčený prostredník i škrtenie v parlamente

0
0

Podobne ako sa život po niekoľkých mesiacoch obmedzení spôsobených koronavírusom vracia do normálu a nastáva niečo, čomu hovoríme nová realita, zdá sa, že aj v slovenskom parlamente nastáva nová doba. Minimálne minulú stredu sa teda bolo na čo pozerať.

To, že v slovenskom parlamente je napätá situácia, je asi prirodzené, vzhľadom na rozličnosť politických názorov, ktoré sú v ňom zastúpené. Minulá streda bola však ešte o čosi dramatickejšia.

Zdravotníkov pre Fica a Vážneho

Všetko to odštartoval procedurálny návrh poslanca za OĽaNO Jozefa Pročka, ktorý však nebol zrovna proceurálnym návrhom.

„Vzhľadom k zdravotnému stavu poslanca Fica a Vážneho a vzhľadom k tomu, že sú zjavne pod vplyvom alkoholu, prosím nech sú v pohotovosti zdravotné zložky,“ povedal Pročko v pléne Národnej rady.

Televízii Markíza sa podarilo zachytiť aj reakciu samotného Roberta Fica, ktorý si poklepkal po čele a zjavne rozladený smerom k Pročkovi ukázal vztýčený prostredník.

Ani to však ešte nebol koniec a celá kauza mala údajne dohru v parlamentnom bufete.

Ficov zlý deň

Predseda Smeru-SD, ktorého údajná opitosť bola spúšťačom všetkých následných udalostí v parlamente, ktoré rozhodne nepatria na pôdu zákonodarného zboru, mal minulú stredu pravdepodobne jeden z najhorších dní svojej kariéry.

Okrem obvinenia z opitosti a vztýčeného prostredníka v parlamente, sa mu asi ťažko sledovala aj tlačová konferencia jeho podpredsedu Petra Pellegriniho, ktorý odmietol ponuku stať sa predsedom strany a naopak oznámil, že zo strany odchádza, aby založil novú stranu sociálnej demokracie.

To, čím sa hrdil Fico počas posledných 20 rokov svojej politickej kariéry, a síce jednotou svojej strany, je tak už minulosťou. Navyše médiá naďalej pátrajú po tom, kde trojnásobný expremiér býva.

Okrem kaštieľa vo Vinosadoch, odkiaľ ho videli odchádzať pred dvoma týždňami, portál pluska.sk práve minulú stredu odhalil, že Fico má údajne prespávať aj v hoteli Hilton, pričom na oboch miestach mu má podľa zistení portálu robiť spoločnosť mladá modelka Katarína, ktorá je aktuálne čakateľkou na prokuratúre s príjmom približne 600 eur.

Médiá prirodzene zaujíma, ako si mladá žena môže dovoliť asi 50-tisícové auto i prespávanie v jednom z najdrahších hotelov v Bratislave.

Pročko mal napadnúť Blahu

Práve tam mal Jozef Pročko fyzicky napadnúť poslanca z klubu Smeru-SD Ľuboša Blahu. „V parlamentnom bufete ma práve fyzicky napadol poslanec Pročko.

Chytil ma rukami za krk, škrtil ma a zúrivo so mnou lomcoval, kým nezasiahol čašník,“ napísal Blaha na sociálnej sieti, pričom ako neskôr oznámil na Pročka podal tretsné oznámenie, ktoré doložil aj správou od lekára.

Podľa poslanca obyčajných ľudí si Blaha všetko vymyslel. Podľa jeho verzie mu Blaha ešte v sále nadával po tom, čo obvinil Fica a Vážneho, že sú pod vplyvom alkoholu.

Keď  s a následne stretli na chodbe Pročko mu mal povedať, že si od neho takéto nadávky vyprosí, na čo mu mal Blaha opäť nadávať, tentokrát aj na jeho manželku.

Pročko priznal zvýšený tón v reakcii na Blahu, avšak odmieta, že by Blahu napadol. Ako to už býva zvykom, pravdu sa v tomto prípade asi nedozvieme.

Nielen, že sa celý incident stal mimo kamier, ale taktiež pri ňom nebol žiadny svedok, ktorý by vedel dosvedčiť verziu jedného či druhého.

ano, foto: SITA, video: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…