Domov Slovensko Obvinenie politika OĽaNO Jaroslava Naďa. Údajne ohrozoval utajované skutočnosti

Obvinenie politika OĽaNO Jaroslava Naďa. Údajne ohrozoval utajované skutočnosti

0
0

Vyšetrovateľ NAKA počas minulej stredy vzniesol obvinenie voči tieňovému ministrovi obrany z hnutia OĽaNO Jaroslavovi Naďovi vo veci ohrozovania utajovanej skutočnosti.

Oznamovateľom tohto skutku mal byť Ján Balciar šéf Vojenského spravodajstva. Obvinenie má súvisieť s kauzou bývalého dôstojníka ruskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa.

Nepodložené obvinenie

Trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti sa mal dopustiť Jaroslav Naď tým, že sa niekoho z bezpečnostného prostredia pýtal na otázku súvisiacu so spomínaným Sergejom Skripaľom.

Oznamovateľom trestného činu je šéf Vojenského spravodajstva Ján Balciar. Naď považuje obvinenie za absurdné a nepodložené.

„Mne je kladené za vinu to, že tým, že som pôsobil na ministerstve obrany, som musel vedieť, že je taká informácia tajná,“ konštatoval Naď a dodal, že by sa nikdy nepýtal otázky, ktoré by porušovali zákon.

„Ak dnes niekto tvrdí, že mojou otázkou, ktorú som mal položiť, som porušil zákon, pretože som navádzal, tak hovorím, je to nezmysel,“ dodal politik a zdôraznil, že vie, ako to funguje. Zároveň podotkol, že v takom prípade teda položil otázku, na ktorú nedostal odpoveď.

Snaha o diskreditáciu

„Dozvedel som sa, že dňom môjho vstupu do politiky boli nasadené všetky možné aj nemožné prostriedky na moju diskreditáciu,“ uviedol Jaroslav Naď.

Štvrtok po výsluchu sa totiž dozvedel, že ho vyšetrovatelia počas viac ako jeden a pol roka odpočúvali a preverovali aj jeho účty.

„Pán Balciar na mňa nasadil všetky možné prostriedky na to, aby na mňa niečo našiel a nenašiel nič, tak začal fabrikovať,“ konštatoval Jaroslav Naď.

Prekazený biznis

Jaroslav Naď pôsobil na ministerstve obrany na viacerých pozíciách. Dnes je známy analytik práve v oblasti obrany a tieňový minister obrany hnutia OĽaNO.

Aj od toho sa má odvíjať jeho obvinenie a predovšetkým osobný vklad Jána Balciara. „Vojenské spravodajstvo je prehnité mimoriadnym spôsobom,“ povedal Naď.

O Jaroslavovi Naďovi je známe, že v minulosti upozornil na predražené verejné obstarávania pri nákupe vojenskej techniky za stovky miliónov eur. Takisto nedávno upozornil aj na majetkové pomery práve Jána Balciara.

Hnutie OĽaNO vtedy informovalo, že Balciar získal niekoľko nehnuteľností v Nízkych Tatrách od osoby, ktorá je prepojená na mafiánsku skupinu Černákovcov.

Zvolanie bezpečnostnej rady

Premiér Peter Pellegrini zvolal Bezpečnostnú radu, aby sa uistil, či aktivity Jaroslava Naďa môžu predstavovať pre štát bezpečnostné riziko.

„Rokovanie BR som zvolal preto, že aktivity konkrétneho pána, ktoré sa nediali posledný mesiac, sú komplexnejšieho charakteru a dotýkajú sa oblasti obrany, obranného priemyslu a bezpečnosti SR,“ vyslovil premiér.

Líder SaS Richard Sulík označil takýto krok za snahu o diskreditáciu osoby Jaroslava Naďa a konanie premiéra označil za poslušné divadlo, ktorým chce diskreditovať opozíciu, hoci on sám vie, že obvinenie bude aj tak zamietnuté, ako tomu bolo v minulosti.

Denis Ruščák, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…