Domov Zahraničie Obvinili štyri osoby podozrivé z korupcie v EP

Obvinili štyri osoby podozrivé z korupcie v EP

0
0

Belgická prokuratúra obvinila štyri osoby podozrivé z údajnej korupcie v Európskom parlamente (EP) v spojitosti so zasahovaním zo strany Kataru a potvrdila ich väzbu. V nedeľu to oznámila prokuratúra s tým, že ďalšie dve zadržané osoby boli prepustené na slobodu, informuje agentúra AFP.

Hoci prokuratúra identitu štvorice osôb nezverejnila, zdroj z justície pre AFP uviedol, že je medzi nimi aj podpredsedníčka EP, grécka europoslankyňa Eva Kailiová.

Prokuratúra tiež oznámila, že v sobotu večer bol prehľadaný byt ďalšieho europoslanca. Podľa belgických médií ide o socialistického politika Marka Tarabellu z Belgicka.

Štvorica osôb čelí obvineniam zo „zapojenia sa do zločineckej organizácie, prania špinavých peňazí a korupcie“, uviedla prokuratúra v nedeľu v Bruseli.

Tento jeden z dosiaľ najväčších korupčných škandálov v dejinách EP sa týka podozrení z úplatkárstva, korupcie, prania špinavých peňazí a pokusu o ovplyvňovanie politických rozhodnutí v EP zo strany Kataru.

V piatok vykonala polícia v Bruseli v rámci vyšetrovania najmenej 16 domových prehliadok a našla pritom 600 000 eur v hotovosti. Zhabané boli tiež počítače a mobilné telefóny.

Zatknutých bolo dovedna šesť osôb vrátane Kailiovej, ktorá je partnerkou jedného zo štyroch zadržaných, Francesca Giorgiho, asistenta jedného z poslancov zo skupiny socialistov a demokratov v EP, uviedol zdroj z belgickej prokuratúry.

Zatknutý bol údajne aj bývalý taliansky europoslanec Pier-Antonio Panzeri, ktorý pôsobil v EP v rokoch 2004-19. Talianske médiá v sobotu informovali, že v Taliansku boli zadržané Panzeriho manželka a dcéra.

red, TASR, foto:Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…