Domov Slovensko Odídenci zo SaS sú bez kandidátky

Odídenci zo SaS sú bez kandidátky

0
0

Bývalí poslanci za klub SaS, ktorí po rozpore s ich lídrom Richardom Sulíkom stranu opustili, majú nejasnú budúcnosť.

Po tom, čo poslanci zamietli zriadenie poslaneckého klubu Demokratickej strany, do ktorej odídenci vstúpili, hľadajú aj iné varianty, ako ísť do volieb, pretože dostať sa do NR SR po budúcoročných voľbách nebude s touto stranou tak jednoduché, ako si možno mysleli.

Zemetrasenie v SaS

Pred pár týždňami sa objavili špekulácie, že predseda strany SaS Richard Sulík má nezhody s niektorými z poslancov. Sulík za vinníka konfliktov označil predovšetkým Ľubomíra Galka, ktorý vynášal zo strany interné informácie a intrigoval.

V strane sa vytvorilo tzv. demokratické jadro. Odchod zo strany ohlásila Jana Kiššová a nasledovali ju ďalší siedmi poslanci. O vyradení Natálie Blahovej rozhodol stranícky kongres. Následne sa deväť odídencov zlúčilo do Demokratickej strany.

Exsaskári sa ponúkajú

Preto sa predstavitelia „demokratického jadra SaS“ snažia dohodnúť s inými opozičnými stranami. Diskusia je však pomerne náročná.

Potvrdil to aj Igor Matovič, ktorý tvrdí, že niektorí z poslancov sú veľmi cenní a v politike majú čo robiť, uvedomuje si však, že SaS je ich opozičný partner a pohnevať si ho by nebolo rozumné.

„Sme v háklivom rozpoložení. Na jednej strane je Saska náš veľmi blízky partner. Na druhej strane sú medzi týmito ľuďmi niektorí veľmi cenní, ktorí by mali v politike zostať. Čiže musíme robiť takú ekvilibristiku a tanec na hrane noža,“ povedal Matovič.

Dohoda zatiaľ nie je

Osobné stretnutie s lídrom OĽaNO absolvovala Jana Kiššová. Matovič telefonoval aj s Ľubomírom Galkom, no v oboch prípadoch sa vyslovil, že na kandidátku vezme iba dvoch ľudí z Demokratickej strany.

Údajne mal záujem práve o Kiššovú a Galka, pričom taká Natália Blahová či Jozef Rajtár by ostali bez strany. Kiššová potvrdila, že Igor Matovič jej dal viac návrhov a zazneli rôzne mená.

„V princípe nedošlo k žiadnej dohode. Dominantná podmienka zo strany Igora Matoviča bola, že ani len nás štyroch, čiže Natáliu Blahovú, mňa, Jozefa Rajtára a Ľubomíra Galka by nevzal pokope na kandidátku. A vonkoncom nie deviatich poslancov,“ vysvetlila Kiššová.

Denis Ruščák, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…