Domov Slovensko Odvolávanie Pellegriniho sa nekonalo, z parlamentu je holubník

Odvolávanie Pellegriniho sa nekonalo, z parlamentu je holubník

0
0

Po druhý raz v priebehu štyroch dní parlament nebol uznášaniaschopný, a preto sa hlasovanie o vyslovení nedôvery premiérovi Petrovi Pellegrinimu nekonalo.

Rovnako ako v piatok aj v pondelok bola opozícia pre nedostatok poslancov neúspešná. Opozícia na čele s Igorom Matovičom (OĽaNO) sa však nevzdáva.

Prečo chcú hlavu premiéra?

Opozícia sa pokúša predsedu vlády Petra Pellegriniho pripraviť o kreslo preto, že nenavrhol odvolanie štátnej tajomníčky Ministerstva spravodlivosti SR Moniky Jankovskej.

Dôvodom mali byť informácie, že Jankovská komunikovala s Marianom K., ktorý je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Jankovská z funkcie odstúpila po vlastnom rozhodnutí. Pellegrini tvrdí, že nemal relevantné dôkazy, ktoré by ho oprávňovali k tomu, aby ju z funkcie odvolal.

Povinnosti im nič nehovoria

Prvý pokus o vyslovenie nedôvery Petrovi Pellegrinimu sa mal konať minulý piatok. Pre opakovanú neuznášaniaschopnosť parlamentu sa však následne schôdza presunula na pondelok.

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) vyzval opozičných poslancov, aby sa schôdze na vyslovenie nedôvery premiérovi zúčastnili. Poslanci, ktorí sa pod schôdzu podpísali sa napokon neunúvali ani dostaviť sa.

„Ani ja, ani ministri sa nebojíme tohto návrhu a výkrikov opozičných poslancov, ktorí sa pod túto schôdzu podpísali. Myslím si, že si máme čo povedať, a teším sa, čo všetko si budeme môcť porozprávať,“ povedal po piatkovom neúspechu predseda vlády Peter Pellegrini.

Scenár sa opakoval

Ani v pondelok sa mimoriadnu schôdzu NR SR nepodarilo otvoriť. Schôdza, na ktorej chcela opozícia odvolať premiéra, opäť doplatila na neprítomnosť opozičných politikov.

Andrej Danko opätovne kritizoval poslancov, ktorí sa pod návrh na odvolanie premiéra podpísali, ale na schôdzu neprišli. Znova sa obul do predsedu strany Sme rodina Borisa Kollára, ktorý je aktuálne v New Yorku.

Ako sám Boris Kollár uviedol, v Amerike je kvôli charite, kde natáča diel pre televíznu reláciu Modré z neba a dlho naplánovanú cestu nemohol zrušiť.

Opozícia sa nevzdáva

Po tom, ako sa schôdza opäť nekonala, Igor Matovič vyhlásil, že chce zozbierať ďalšie podpisy za odvolanie premiéra Petra Pellegriniho. Na tlačovej besede opozície sa k osobe premiéra vyjadril aj líder SaS Richard Sulík.

„Slovensko nepotrebuje premiéra, ktorý je odvážny len keď je pod vplyvom niečoho. Aj vtedy jeho odvaha končí pri tom, že chce ísť maľovať plesne v nemocniciach,“ konštatoval Sulík.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Kmotrík potvrdil príchod Weissa

Prestup Vladimíra Weissa ml. do Slovana Bratislava naberá reálne kontúry. Oficiálne to pot…