Domov Šport OH2020 bez zahraničných fanúšikov

OH2020 bez zahraničných fanúšikov

0
0

Na tohtoročných olympijských a paralympijských hrách v Tokiu nebudú diváci zo zahraničia. Japonskí organizátori to v sobotu oznámili predstaviteľom Medzinárodného olympijského aj Medzinárodného paralympijského výboru (MOV a MPV). Dôvod sú pandémia koronavírusu a obavy z jej ďalšieho šírenia.

Rozhodnutie o zahraničných divákoch padlo na sobotňajšom online mítingu, na ktorom sa zúčastnili predstavitelia MOV, MPV, japonskej vlády, Tokia a organizátori hier.

O zákaze vstupu zahraničných divákov sa hovorilo už niekoľko mesiacov, keďže podľa japonských úradov by to znamenalo veľké riziko ďalšieho šírenia pandémie.

Tento krok vo veľkom podporovala aj japonská verejnosť. Krajina doteraz zaznamenala asi 8 800 úmrtí na ochorenie COVID-19 a kontroluje šírenie vírusu lepšie ako iné krajiny.

„Mohli sme čakať do posledného možného termínu, ale diváci nie. Tí si musia zaistiť ubytovanie a letenky. Preto sme sa museli rozhodnúť včas, ináč by sme im spôsobili veľa nepríjemností,“ uviedla prezidentka organizačného výboru OH 2020 Seiko Hašimotová…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…