Domov Ekonomika OLAF začal šetriť zneužívanie eurofondov na Slovensku

OLAF začal šetriť zneužívanie eurofondov na Slovensku

0
0

Brusel začal preverovať možné zneužívanie eurofondov na Slovensku. Informáciu ako prvý priniesol medzinárodný spravodajský server Politico.eu.

Následne tieto informácie potvrdil aj Európsky úrad boja proti podvodom (OLAF). „Môžeme potvrdiť, že po predbežnom skúmaní dostupných informácií začal teraz OLAF administratívne vyšetrovanie možného zneužívania fondov Európskej únie v poľnohospodárstve na Slovensku,“ citovala agentúra TASR z vyhlásenia hovorkyne OLAFu Silvany Enculescu.

Predbežné vyšetrovanie malo začať už koncom minulého mesiaca. „Všeobecne môžem len povedať, že naša tolerancia k zneužívaniu európskych fondov je nulová,“ reagovala na vyšetrovanie pre server echo24.cz hovorkyňa Európskej komisie Natasha Bertaudová.

O zneužívaní eurofondov v poľnohospodárstve na Slovensku a o prepojení talianskej mafie na najvyššie vládne kruhy písal novinár servera aktuality.sk Ján Kuciak, ktorý bol 21. februára zavraždený vo svojom dome aj s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou.

To spustilo vlnu zistení o mafiánskych praktikách pri čerpaní európskych fondov, do ktorých sú zrejme zapojení aj politici, polícia, prokuratúra a súdy.

Ján Bystriansky, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…