Domov Šport Omladina ŠKP prekvapila Hlohovec

Omladina ŠKP prekvapila Hlohovec

0
0

Hádzanárom ŠKP Bratislava sa v „spodnej“ časti nadstavby Slovnaft extraligy nedarilo podľa predstáv. Preto príjemne prekvapili v Hlohovci, kde domácu Sportu dokonale zaskočili. Prekvapili najmä tých, ktorí boli nedávno svedkami jasnej prehry ŠKP s týmto súperom vo „svojej“ hale na Starých Gruntoch.

Mladí využívajú svoju šancu

V minulom príspevku sme na tomto mieste rozoberali stratégiu a filozofiu ŠKP s nasadzovaním mladých hráčov do zápasov mužov a rešpektovaní „hierarchie“ vtedy, keď majú zasa dôležitejší zápas dorastenci.

Zatiaľ to vedeniu oddielu aj trénerom vychádza k spokojnosti všetkých. V Hlohovci sa mladí predviedli len v tom najlepšom svetle. Predovšetkým brankár Michal Koller, ktorý mal 51-percentnú úspešnosť a privádzal domácich strelcov do zúfalstva.

Sporte chýbala najväčšia opora – český legionár Kývala, ale to na dobrom výkone ŠKP vôbec nič nemení a ani neznižuje hodnotu cenného víťazstva.

Dorastenci s Modrou striedavo úspešne

Mladší dorastenci ŠKP bojujú s fluktuáciou v kádri ako sa len dá. Na ostatných tréningoch sme zbadali nové tváre, aj urastených adeptov basketbalu, takže veríme v skoré postupné zlepšovanie výkonnosti.

Proti Modre to zatiaľ nevyšlo a tak budeme naďalej držať palce. Starší, ktorí sú spolu s Prešovom najväčším favoritom súťaže, nechali Modru držať výkonnostný krok len niekoľko úvodných minút prvého polčasu.

Potom zverenci trénera Ľuba Orosza postupne zaradili vyšší rýchlostný stupeň a snaživý súper postupne odpadol.

Dorastenky stratili ďalšiu oporu

Ml. dorastenky ŠKP v súboji so zlúčeným celkom Bánovce – Partizánske dlho skúšali nervy svojej trénerky Jany Kuťkovej. V druhom polčase však ožili a výsledkom bolo jednoznačné víťazstvo. Staršie narazili na skvele pripraveného súpera a polčas vyhrali len o gól.

Navyše sa v ňom nepríjemne zranila ďalšia z opôr družstva Dominika Krajčová, ktorá je po Kocaníkovej, Petrulovej a tiež aj z Cífera hosťujúcej Baranovej, už 4. hráčkou základnej zostavy, ktorá z nej na viac týždňov vypadla.

Oslabené družstvo však vďaka neutíchajúcej bojovnosti a lepšej kondícii kvalitného súpera v druhom polčase zlomilo.

Turnaj prípraviek

Naše dievčatá a chlapci odohrali v Malackách prvé kolo prípraviek. Chlapci odohrali 4 zápasy, 2 vyhrali a 2 prehrali.

Väčšina dievčat hrala na veľkom ihrisku hádzanú prvý krát a tak to bolo pre nich náročnejšie, hrali 3 zápasy a prehrali. Nasledujúce kolo sa odohrá v máji a organizuje ho náš klub.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…