Domov Šport Opäť zmena na čele rebríčka ATP

Opäť zmena na čele rebríčka ATP

0
0

Švajčiarsky tenista Roger Federer je od pondelka opäť na čele rebríčka ATP. Vrátil sa naň po tom, čo v semifinále turnaja v Stuttgarte porazil austrálskeho tenistu Nicka Kyrgiosa. 

Federer vystriedal na špici tenisového rebríčka Rafaela Nadala, ktorý ho počas antukovej časti sezóny z neho zosadil. Švajčiar podobne ako vlani vynechal túto časť sezóny, aby sa dokonale pripravil na tú trávnatú, kde chce opäť zaútočiť na wimbledonskú trofej.

Trávnatú časť roka sa zas rozhodol vynechať práve Nadal, ktorý si po náročnej antukovej potrebuje oddýchnuť. Roger sa na trávnatom turnaji v Stuttgarte predstavil prvýkrát od marca, kedy odohral dva turnaje v zámorí.

Ako sa ukázalo tenisový džentlmen skvele využil takmer tri mesiace a na trávnatú časť sezóny sa pripravil dokonale aj keď v určitých okamihoch zápasov bolo vidno, že po pauze potrebuje zápasovú prax.

V štyroch turnajových stretnutiach stratil 2 sety, o ktoré ho obral hneď v prvom zápase domáci Misha Zverev a v semifinále aj spomínaný Kyrgios. Argentínčana Pellu a vo finále aj Kanaďana Raoniča porazil bez straty setu.

Zápasy Rogera Federera na turnaj v Stuttgarte

Roger Federer vs. Mischa Zverev         3:6, 6:4, 6:2
Roger Federer vs. Guido Pella              6:4, 6:4
Roger Federer vs. Nick Kyrgios            6:7, 6:2, 7:6
Roger Federer vs. Miloš Raonič            6:4, 7:6

Začiatok týždňa neprial našim

Slovenským zástupcom na tenisových dvorcoch sa tento rok príliš nedarí. Inak to nie je ani tento týždeň. Na turnaji v Birminghame vypadla už v 1. kole niekdajšia štvorka rebríčka WTA Dominika Cibulková, keď nestačila na Austrálčanku Gavrilovu a podľahla jej 4:6 a 6:7.

Viktória Kužmová zas neprešla kvalifikáciou turnaja v španielskej Malorke, keď bola nad jej sily Američanka Keninová, ktorá triumfovala dvakrát 6:4.

Najlepší Slovák Lukáš Lacko zas skončil v prvom kole turanja v Halle na rakete Američana Kudlu, taktiež po dvoch setoch so zhodným výsledkom 4:6.

Zástavu našich podvihla jedine súčasná slovenská jednotka Magdaléna Rybáriková, ktorá si na tráve v Birminghame s Češkou Karolínou Plíškovou poradila v 2 setoch hladko 6:2, 6:3.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …