Domov Slovensko Organizátori protestov sa v názoroch rozchádzajú

Organizátori protestov sa v názoroch rozchádzajú

0
0

Po tom, čo prezident Andrej Kiska minulý štvrtok vymenoval novú vládu Petra Pellegriniho, rozhodli sa organizátori protestov Za slušné Slovensko zrušiť bratislavský piatkový protest. Vyslúžili si za to veľkú kritiku.

Najväčšie zhromaždenie v Bratislave sa tak minulý piatok neuskutočnilo. „Teraz sme sa dostali do bodu, kedy vidíme, že nasledujúce kroky spoločnosť delia a z občianskej pozície vieme povedať, že sú kroky, ktoré sa majú diať na ulici, a kroky ktoré sa majú diať v parlamente.

Sú okamihy, ktoré nie sú jednoduché, ale aj o tomto je sloboda, zodpovednosť a slušnosť. Slušní občania rešpektujú Ústavu,“ znelo stanovisko organizátorov. V niektorých ďalších mestách nasledovali Bratislavu a protest zrušili tiež, niektoré mestá však protestovali ďalej.

Kritika politikov aj časti verejnosti

Časť verejnosti a aj časť opozičných poslancov sa k hlavným organizátorom postavila veľmi kriticky a obvinila ich, že sa zľakli. Tí však tvrdia, že sa nevzdali a vo svojej činnosti budú pokračovať, len chcú počkať, aké kroky nová vláda podnikne, pričom očakávajú najmä zmenu na poste policajného šéfa.

Dištancovali sa však od iniciatívy opozičných politických strán, ktoré na protestoch Za slušné Slovensko chceli zbierať podpisy za konanie referenda o predčasných voľbách, podobne ako od protestného zhromaždenia pred Národnou radou SR 26. marca 2016.

To organizoval Dávid Straka, ktorý minulý rok organizoval Protikorupčné pochody spoločne s predstaviteľkou iniciatívy Za slušné Slovensko Karolínou Farskou.

Dnes sa ich názory rozchádzajú. Zatiaľ, čo iniciatíva Za slušné Slovensko chce dať vláde šancu, Straka organizuje protesty za predčasné voľby.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

10 vrchov, z ktorých je najkrajší výhľad na Slovensko

Slovensko je krásna a rozmanitá krajina. Na malom priestore ponúka množstvo pohorí, údolí …