Domov Šport Osaková je už dvojnásobnou šampiónkou Australian open

Osaková je už dvojnásobnou šampiónkou Australian open

0
0

Japonská tenistka Naomi Osaková sa stala druhýkrát v kariére víťazkou ženskej dvojhry na Australian Open. Po triumfe v roku 2019 si tentokrát poradila vo finále ako turnajová trojka s nasadenou dvadsaťdvojkou Američankou Jennifer Bradyovou za 77 minút 6:4, 6:3. Japonka získala už svoj štvrtý grandslamový titul.

Osaková cestou do finále prvého grandslamu roka stratila jediný set. Ten jej v osemfinále zobrala španielska tenista Garbine Muguruzaová.

Okrem nej zdolala nasadená trojka postupne Rusku Pavlyuchenkovú, Španielku Graciovú, premožiteľku našej Anny Karolíny Schmiedlovej Estónku Jabeurovú, Taiwančanku Su­-Wei Hsieh a v semifinále prekazila aj sen o zisku rekordného 24. grandslamového titulu v singli Američanke Serene Williamsovej.

Aj Jennifer Bradyová sa v Melbourne predstavila v skvelej forme a na ceste do finále stratila len o jeden set viac ako jej súperka. Postupne zdolala Španielku Zadionovú, Američanku Brengleovú, Slovinku Juvanovú, Chorvátku Vekičovú, Američanku Pegulovú, ktorá jej ako prvá zobrala set i v skvelej forme hrajúcu Češku Muchovú.

Suverénna Osaková

Finálový zápas mal náboj najmä v prvom sete. Osakovej vyšiel úvod finálového zápasu a po brejku vo štvrtom geme sa ujala vedenia 3:1. Bradyová však v ďalších minútach vyrovnala no v desiatom geme jej súperka otočila z 15:40 a po nevynútenej chybe Bradyovej premenila prvý setbal…