Domov Šport Osemfinále Ligy majstrov ovládlo Anglicko

Osemfinále Ligy majstrov ovládlo Anglicko

0
0

Najlepšiu európsku „osmičku“ doplnili 12. a 13. marca ďalšie štyri špičkové kluby. Poďme sa pozrieť, ako prebiehali záverečné osemfinálové odvety a aké prekvapenia priniesli. Pozornosť na seba strháva najmä netradične bohatá účasť anglických celkov, najvyššia od roku 2009.

Aj Ronaldo má „gule“

Juventus čakala pred odvetou na domácej pôde neľahká úloha – vymazať dvojgólové manko proti húževnatej defenzíve „los colchoneros“. Obrana hostí na čele s duom Godín – Giménez musela čeliť obrovskému tlaku už od úvodného hvizdu, predovšetkým zo strany Cristiana Ronalda.

Hviezdny Portugalčan otvoril skóre v 27. minúte, keď sa hlavou presadil cez nevýrazného Juanfrana. Druhý presný zásah prišiel po zmene strán. Ronalda pri gólovej hlavičke tentoraz neustrážila práve uruguajská stopérska dvojica.

Svoj koncert majster Európy korunoval krátko pred koncom riadneho hracieho času zo značky pokutového kopu. Na záver nezabudol trénerovi súpera oplatiť jeho kontroverzné gesto a ukázal, že aj on má „cojones“.

Agüero započal „demontáž“ Schalke

Manchester City dokázal v Nemecku uhrať tesné víťazstvo 3:2 aj s červenou kartou na konte, takže odveta na Etihad bola pre klub tohto formátu najmä v druhom dejstve očakávanou exhibíciou.

Tú odštartoval v 35. minúte z bieleho bodu kanonier Sergio Agüero a už o tri minúty nadviazal na svoj zásah strelou pomedzi nohy brankára Fährmanna.

Na 3:0 navýšil Leroy Sané, ktorý v Gelsenkirchene strávil podstatnú časť svojej mládežníckej kariéry. O ďalšie góly sa postarali Sterling, Bernardo Silva či len 18-ročný Phil Foden.

Na konečných 7:0 uzavrel strelou z hranice šestnástky Gabriel Jesus. „Sky Blues“ tak zaknihovali svoje historicky najvyššie víťazstvo v európskych súťažiach.

Premier League dominuje

Posledný nemecký zástupca v tohtoročnej edícii Ligy majstrov v stredu privítal na svojom trávniku minuloročného finalistu – Kloppov Liverpool.

Bezgólová remíza z Anglicka hrala do karát „Bavorom“, proti však bola ich bezzubá ofenzíva, ktorá dokázala vyprodukovať jedinú strelu na súperovu bránu.

O prvý gól stretnutia sa postaral po efektívnej kľučke na Neuera Sadio Mané. Bayern na úvodný zásah dokázal odpovedať – strieľaný center Gnabryho si do vlastnej siete zrazil Matip.

V druhom polčase boli aktívnejší hostia, čo zužitkovali v 69. minúte pri štandardnej situácii. Najvyššie vyskočil Van Dijk a hlavou prinavrátil tímu vedenie.

Domácich definitívne pochoval presnou hlavičkou desať minút pred koncom Mané. „The Reds“ sa tak stali už štvrtým anglickým klubom vo štvrťfinále boja o „ušatý“ pohár.

Barcelona nedovolila prekvapenie

Nakoľko v úvodnom meraní síl vo Francúzsku nepadol žiaden gól, zápas medzi Barcelonou a Lyonom bol stretnutím dvoch neporazených tímov v prebiehajúcom ročníku Ligy majstrov.

Favorizovaní „blaugranas“ sa ujali vedenia už v 16. minúte po „panenkovskej“ penalte Messiho. O 15 minút neskôr odviedol skvelú prácu vo vápne Suárez a Coutinhovi ponúkol gól ako na podnose.

Skrumáž po rohovom kope stála Barcelonu čisté konto – na Tousartovu strelu bol Ter Stegen prikrátky. V tomto momente stačil Lyonu k postupu jediný zásah.

O slovo sa však prihlásil geniálny Lionel Messi, ktorý si okrem gólu na 3:1 v druhom polčase pripísal aj dve ukážkové asistencie pre Piquého a Dembélého. Suverénnym víťazstvom 5:1 si „katalánci“ zaistili miestenku medzi najlepších ôsmich.