Domov Šport Outsider sa v Košiciach presadil osemkrát!

Outsider sa v Košiciach presadil osemkrát!

0
0

19. kolo Tipsport ligy malo byť podľa košických fanúšikov ráznym prerušením nelichotivej série. Po prehrách v Trenčíne a doma proti Banskej Bystrici si mali „oceliari“ spraviť chuť v zdanlivo jednoduchom zápase proti vtedy poslednému celku tabuľky. MAC Budapešť si však na favorita vyšliapla a po dvanásťgólovej prestrelke si odniesla domov tri body.

Po porážke v Trenčíne sa tréner Roman Šimíček rozhodol vypustiť zo zostavy útočné duo Tomáš Netík a Gabriel Spilar. Taktické zmeny však domácemu koučovi nevyšli úplne podľa predstáv.

Strelecký účet hostí otvoril v štvrtej minúte backhandovou dorážkou Odnoga. Radosť z vedenia hráčom Budapešti nevydržala dlho, pretože už po necelých dvoch minútach vyrovnal do odkrytej brány Galamboš.

V prvej dvadsaťminútovke Košičania Rajnovu svätyňu už znovu dobyť nedokázali, zato Bodo a Langkow do prestávky navýšili na 3:1. V druhej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi.

Padlo po troch zásahoch na oboch stranách, takže domáci nastúpili do poslednej časti hry za nepriaznivého stavu 4:6. Iskierku nádeje na obrat však už po 14 sekundách uhasil Brown, na ktorého o 10 minút nadviazal obranca Dudáš a uzavrel tak košickú tortúru.

Znechutení diváci si v Steel aréne v závere stretnutia neodpustili piskot adresovaný vlastným hráčom. Svoju nespokojnosť so stavom korunovali ironickým pokrikom „desať, desať“ či trpkým „takú hanbu sme tu nemali“.

Vyhýbali sa médiám

Trénerské duo Šimíček – Šimurda sa neobjavilo na pozápasovej tlačovej konferencii. Ich miesto zaujal asistent Peter Bartoš. „Každý, kto robil šport, vie, že niekedy sa to môže stať.

Nič vám nevyjde a vezie sa to po celý zápas. Aj ja som to zažil vari v každej sezóne. Iba tvrdá práca nás posunie ďalej. Hovorí sa tomu deň – blbec,“ poznamenal Bartoš a dodal, „doteraz sme pracovali naozaj poctivo a niekam sme sa dostali, ale týmto výsledkom sme si to pokazili.

Musíme sa vrátiť na cestu, na ktorej sme boli pred zápasom s Budapešťou.“ Košičania v nedeľu 4. novembra privítali na svojom ľade Nitru, ktorú deklasovali v pomere 6:1. Svojím gólovým predstavením tak ukončili trojzápasové čakanie na výhru.

Zápas 19. kolo Tipsport ligy

HC Košice – MAC Budapešť (Maď.) 4:8 (1:3, 3:3, 0:2)
Góly: 6. Galamboš (Šoltés, Hričina), 30. Marcel Haščák (Šedivý), 32. Dudáš, 38. Marcel Haščák (Brophey, L. Nagy) – 4. Odnoga (Szabad), 8. Bodó (B. Orban, Langkow), 10. Langkow (Bodó, B. Orban), 25. Bugár (J. Brown, Pozsgai), 29. B. Orban (Bodó, Pozsgai), 37. Terbócs (Kreisz), 41. J. Brown (Klempa, Vokla), 51. J. Dudás (K. Nagy, Terbócs)
Vylúčení: 4:3 na 2 min; presilovky: 1:1; oslabenia: 1:0;
rozhodovali: Snášel, T. Orolin – Gajan, M. Smrek; 3843 divákov