Domov Zahraničie Panika v Londýne: Spôsobila ju obyčajná hádka

Panika v Londýne: Spôsobila ju obyčajná hádka

0
0

Londýn je v posledných mesiacoch neslávne známy najmä ako metropola teroristických útokov. Niet sa preto čo čudovať, že akonáhle dôjde k akejkoľvek udalosti spojenej s náznakom násilia, ľudia spanikária a sú presvedčení, že ide o teroristický útok.

K podobnej udalosti došlo v hlavnom meste Veľkej Británie aj minulý piatok. Zo stanice metra Oxford Circus začali húfne vybiehať ľudia po tom, čo sa rozšírili informácie o údajnej streľbe v metre.

Na mieste zasahovala polícia, ktorá dokonca v prvom vyhlásení informovala, že k udalosti pristupuje ako k teroristickému útoku a vyzvala občanov, aby sa vyhýbali Oxford Street a našli si úkryt v budovách.

O hodinu neskôr však polícia vydala stanovisko, podľa ktorého v metre nenašla „žiadne stopy po podozrivých, dôkazy o streľbe, a ani obete“.

Terorizmus straší

V sobotu už bolo jasné, že paniku spôsobila dvojica hádajúcich sa mužov, ktorí si svoje postoje pravdepodobne vysvetľovali výraznejšie, ako by sa na verejnosti malo.

Obaja sa na polícii prihlásili ešte v sobotu, po tom čo sa v médiách objavili ich fotografie. V nedeľu ich polícia prepustila. Jediná hádka tak spôsobila masovú paniku, počas ktorej cestujúci radšej nechávali v stanici metra svoje tašky s jediným cieľom – dostať sa čo najrýchlejšie von.

Aj keď v tomto prípade o terorizmus nešlo, ukázal, aký obrovský vplyv zanechali na Európanoch početné útoky z posledných mesiacov.

Teroristické útoky v Londýne v roku 2017

22. marec: Útočník vrazil autom do chodcov na moste Westminister. Útok si vyžiadal 7 obetí a 50 zranených.

3. jún: 11 obetí, vrátane páchateľov, si vyžiadal útok troch teroristov na Londýnskom moste a neskôr v štvrti Borough Market. Najskôr vrazili dodávkou do chodcov na moste, neskôr terorizovali návštevníkov barov a reštaurácií v spomínanej priľahlej štvrti.

19. jún: Dodávka narazila do moslimov pred londýnskou mešitou Park Mosque. Incident, ktorý polícia vyhodnotila ako akt terorizmu, si vyžiadal jednu obeť a 11 zranených.

25. august: Polícii sa podarilo zabrániť teroristickému útoku, keď zneškodnila páchateľa ešte predtým ako čin spáchal. Pri zatýkaní boli ľahšie zranení dvaja policajti.

15. september: Podomácky vyrobená bomba vybuchla v nadzemnej stanici metra Parsons Green station. Našťastie nik neprišiel o život. Zranených bolo 22 osôb.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Sagan neľutuje, že nemá zelený dres. Urobil maximum

Peter Sagan tento rok vôbec prvýkrát od roku 2012 dokončil najslávnejšie preteky bez toho,…