Domov Slovensko Pavla Ruska zadržala polícia za objednanie vraždy

Pavla Ruska zadržala polícia za objednanie vraždy

0
0

Niekdajší šéf televízie Markíza a tiež bývalý politik a minister hospodárstva Pavol Rusko bol v pondelok zatknutý. Dôvod je šokujúci! Rusko si mal ešte v roku 1997 objednať vraždu svojej obchodnej partnerky Sylvie Volzovej.

Rusko a Volzová boli spolumajiteľmi Markízy a práve pre túto televíziu sa dostali do sporu, ktorý mal vyústiť až do objednávky vraždy svojej spoločníčky Pavlom Ruskom.

Kto je Pavol Rusko

Jeho meno sa mnohým spája najmä s televíziou Markíza a jej začiatkami. V rokoch 1995-2000 bol jej generálnym riaditeľom.

Po odchode z Markízy založil politickú stranu Aliancia nového občana (ANO), ktorú priviedol až do vlády a v rokoch 2003-2005 bol jej podpredsedom a zároveň ministrom hospodárstva.

Z tohto postu bol odvolaný pre pochybnú zmenku v hodnote 100 miliónov korún, ktorú si mal požičať od podnikateľa z jeho rezortu. Ruskovi sa nedarilo ani mimo politiky.

Ako právny zástupca centra pre týrané ženy a deti Maják nádeje spôsobil centru dlh vo výške 600 tisíc eur, pre ktorý sa centrum dostalo do exekúcie a v tomto roku stratilo akreditáciu. Jeho meno sa spája s podnikateľmi, ktorí sú v médiách často prepieraní pre nekalé praktiky obchodovania.

Zaspieval Černák

K zadržaniu bývalého politika došlo na základe trestného oznámenia Mikuláša Černáka. Práve u neho si mal Rusko vraždu objednať. Ten začal s políciou spolupracovať v roku 2015, a to preto, aby mohol dosiahnuť podmienečné prepustenie na slobodu.

„Rusko povedal že to bude dobre zaplatené a že jemu tam ide o veľa. Hlavne že to musí byť urobené čisto,“ uviedol podľa denníka Sme Mikuláš Černák o vražde Volozovej v trestnom oznámení. Suma za vraždu mala byť 20 miliónov korún, Rusko mal zložiť aj zálohu vo výške 500-tisíc korún.

Vyjadrenie polície

„V tejto chvíli môžeme potvrdiť, že v súvislosti s vyšetrovaním prípravy vraždy bolo dnes vyšetrovateľom NAKA vznesené obvinenie štyrom osobám, pričom bola príslušníkmi NAKA zadržaná obvinená osoba Pavol R,“ uverejnila svoje stanovisko polícia na svojej facebookovej stránke.

Vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony v súčasnosti nebudú k danej veci poskytovať ďalšie informácie.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Najvhodnejšie potraviny pre správne naštartovanie dňa

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Toto je jedna z najdôležitejších zásad zdravého živo…