Domov Zahraničie Peking hlási koronavírus na trhovisku, 11 mestských častí uzavreli

Peking hlási koronavírus na trhovisku, 11 mestských častí uzavreli

0
0

Aj keď je Európa už pomerne pozitívne naladená čo sa týka pandémie koronavírusu, správy prichádzajúce zo zvyšku sveta nás naďalej nútia byť v pohotovosti. Nielen, že čísla nakazených v niektorých krajinách sveta rapídne rastú, v Číne opäť prijímajú prísne opatrenia obávajúc sa druhej vlny pandémie.

Peking sa obáva druhej vlny

Od začiatku aktuálneho týždňa sa mali v Pekingu vrátiť žiaci prvých troch ročníkov základných škôl do tried. Vyučovanie však nezačalo. Plánovaný návrat žiakov do školských lavíc Peking zrušil.

Dôvodom je obava zo šírenia nákazy v jednej z miestnych komunít. Miestne úrady totiž minulý štvrtok informovali o 52-ročnom nakazenom mužovi, ktorý sa stal prvým potvrdeným prípadom lokálneho šírenia nákazy v meste za posledné týždne.

V piatok navyše potvrdili v Pekingu aj ďalšie dva prípady ochorenia COVID-19. Všetci traja majú spoločné, že navštívili miestne trhovisko Sin-fati, ktoré okamžite uzavreli za účelom dezinfekcie a začali s rozsiahlym testovaním.

Pozitívny test potvrdili u ďalších 46 osôb. Mesto tak z obavy pred druhou vlnou pandémie uzatvorilo 11 štvrtí, zakázalo športové podujatia a aj turistické cestovanie do iných provincií.

Peking vyzval na opatrnosť a zdržanlivosť. „Chceli by sme varovať každého, aby ani na sekundu neupustil od opatrnosti. Musíme byť pripravení na dlhodobý boj s vírusom,“ znie stanovisko mesta.

Čísla rastú takmer po celom svete

Ťažký boj s koronavírusom zvádzajú aj iné štáty sveta. Napríklad Ukrajina minulý piatok zaznamenala rekordný nárast infikovaných, keď za 24 hodín potvrdili koronavírus 753 ľuďom.

Čísla naďalej rapídne rastú aj v Indii, kde za jediný deň, v piatok minulého týždňa, zaznamenali 11 458 nových prípadov, čím sa celkový počet nakazených prehupol cez 300 tisíc.

Blízko k 100 tisíc nakazených má už aj Bangladéš, kde minulú sobotu potvrdili 3 141 pozitívnych vzoriek. 1 677 nakazených za jeden deň ohlásil cez víkend aj Egypt, kde sa celkový počet infikovaných vyšplhal na 42 980.

34 nových prípadov zaznamenala aj Južná Kórea, ktorá tento nárast pripisuje najmä zrušeným obmedzeniam a následnému stretávaniu sa ľudí v baroch či kostoloch.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

75 rokov budovania mieru a bezpečnosti vo svete

24. októbra si svet pripomína Deň OSN. Ten má symbolizovať historický okamih, kedy do plat…