Domov Šport VIDEO: „Peklo severu“ ovládol Gilbert, Sagan piaty

VIDEO: „Peklo severu“ ovládol Gilbert, Sagan piaty

0
0

Najťažšia jarná klasika Paríž‑Roubaix napísala cez víkend už svoju 117. kapitolu. Slovenský cyklista Peter Sagan bol opäť nepriehľadnuteľný, jeho cieľ – obhájiť minuloročné víťazstvo, sa mu však splniť nepodarilo.

Peter Sagan sa netajil tým, že má v úmysle opäť si z Roubaix odniesť asi 12 kilogramov vážiacu dlažobnú kocku určenú pre víťaza týchto prestížnych pretekov. A na prašnej trati, z ktorej až 54,5 km tvorili nepríjemné kockové úseky, pre to robil všetko.

Úspešný únik 15 km pred cieľom

Jeho cieľ nabral trhlinu približne 15 kilometrov pred koncom, kedy sa zo šesťčlennej vedúcej skupinky, ktorej členom bol aj náš cyklista, dostalo do úspešného úniku duo Philippe Gilbert – Nils Politt.

Zvyšná štvorica už neustále sa zvyšujúce manko nedokázala zmazať a o víťazovi rozhodol tak záverečný špurt medzi týmito dvomi pretekármi.

V ňom mal jednoznačne navrch skúsenejší Gilbert, ktorý si tak pripísal 75. triumf profikariéry na ceste a piaty na monumentálnej klasike, avšak prvý na takzvanom „pekle severu“.

„Je to pre mňa veľmi špeciálne víťazstvo. Považoval som ako bonus fakt, že som mohol vôbec štartovať v tomto nabitom klasikárskom tíme.

Mnoho ľudí mi neverilo, tvrdili o mne, že toto nie sú preteky, na ktorých by som mohol uspieť. Som o to šťastnejší, že som dokázal, že dlažobné kocky sú aj mojou silnou stránkou,“ povedal šťastný víťaz Philippe Gilbert.

Sagan na konci nemal nohy

Peter Sagan odjazdil skvelé preteky, avšak po tom, čo mu „ušli“ Gilbert s Polittom, mu nemal kto pomôcť ich dobehnúť. „Boli to veľmi ťažké preteky, navyše protivietor im ešte pridal na náročnosti.

Môj tím opäť urobil skvelú prácu, mali sme nejaké nehody, ale všetci do toho vložili obrovskú snahu. V posledných pätnástich kilometroch už som nemal nohy na to, aby som reagoval na útoky a snažil sa o pódiové umiestnenie,“ zhrnul preteky Peter Sagan.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Maratón pod 2 hodiny! Kipchoge posunul hranice možného

Kenský vytrvalec Eliud Kipchoge ako prvý človek v histórii pokoril hranicu dvoch hodín na …