Domov Slovensko Pellegrini a spol. vyzbierali viac ako 94-tisíc podpisov

Pellegrini a spol. vyzbierali viac ako 94-tisíc podpisov

0
0

Expremiér Peter Pellegrini oznámil, že na registráciu strany Hlas-SD vyzbierali spolu s aktivistami 94 414 podpisov občanov. Podľa zákona bolo potrebných minimálne 10-tisíc podpisov. Na ministerstve vnútra zároveň predložili dokumenty potrebné k registrácii strany.

Podľa Pellegriniho išlo zrejme o historicky najvyšší počet vyzbieraných podpisov občanov v novodobej histórii Slovenska a ďalšie stále pribúdajú.

Zdôraznil, že so zberom nepomáhali agentúry a ani platení brigádnici. „Za ten mesiac som čakal, že možno ľudia budú reagovať dobre, ale vôbec som nečakal, že to bude až také pozitívne,“ vyhlásil.

Smer nemusí byť v parlamente

Neparlamentná strana Hlas-SD má v súčasnosti 11 nezaradených poslancov. Zatiaľ je otvorené, koľko poslancov sa k Pellegrinimu ešte pridá.„Chceme to nechať na dobrovoľnosť. Budeme čakať, či niektorí z kolegov urobia samostatné dobrovoľné gesto,“ priblížil Pellegrini a dodal, že považuje za mrhanie energiou „vykradnúť“ poslanecký klub strany Smer-SD.

Zároveň považuje za predčasné hodnotiť, či by v budúcnosti Hlas-SD spolupracovala s jeho bývalou materskou stranou Smer-sociálna demokracia (Smer-SD). Podľa neho sa Smer nemusí po ďalších voľbách dostať do parlamentu.

Vzdá sa parlamentnej funkcie

Pellegrini potvrdil, že v septembri požiada v parlamente o vznik samostatného poslaneckého klubu. Na jeho utvorenie je potrebných aspoň osem poslancov.

Predpokladá, že Hlas-SD budú brať ostatné strany ako silnú konkurenciu, a preto môže naraziť na odpor parlamentu. Ako informoval už dávnejšie v septembri ponúkne funkciu podpredsedu parlamentu. Zváži, či sa bude znovu uchádzať o tento post.

Pripomenul, že Smer-SD dal jasne najavo, že si želá túto funkciu získať. Na túto pozíciu by mal navrhnúť poslanca Juraja Blanár (Smer-SD).

Hlas-SD s dvojciferným číslom

V júlovom prieskume agentúry Ako vznikajúca strana Hlas-SD skončila druhá. Volilo by ju 16,7 percenta opýtaných. Prvé sa v tomto prieskume umiestnilo vládne hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) so ziskom 23,5 percenta. Tretia skončila opozičná strana Smer-SD, ktorú by volilo 10,7 percenta opýtaných.

ano, SITA: foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Finančná správa zaplatila takmer 3,5 milióna firme s prepojeniami na biznis s teplým vzduchom z čias Jána Slotu

Za obdobie posledných rokov sa Finančná správa stala vďaka početným kauzám, ktoré viedli k…