Domov Slovensko Pellegrini do čela strany? Po voľbách to nevylučuje

Pellegrini do čela strany? Po voľbách to nevylučuje

0
0

Budúcoročné parlamentné voľby môžu poriadne zamiešať karty. A nielen rozložením mandátov, ale ja v rámci vnútropolitických procesov. Jedna výrazná zmena by mohla nastať aj v aktuálne ešte stále najsilnejšej strane na Slovensku Smer-SD.

Dlhoročný predseda strany Smer-SD Robert Fico môže prísť o svoju stoličku. Najväčšieho konkurenta má vo vlastnom premiérovi. Peter Pellegrini totiž boj o lídra strany nevylúčil.

Odhodlané slová

Peter Pellegrini bol do role straníckeho rivala stavaný už niekoľkokrát. Teraz sa však zdá, že sám túto rolu akceptuje. V minulosti sa nebál prezentovať tým, že má odlišné názory a postoje, ako jeho stranícky šéf a zvyšok poslaneckého klubu.

„Ja idem do volieb hrdo. Verte mi, ak mi vo voľbách dajú ľudia mandát, tak aj moja pozícia bude úplne iná, ako je dnes,“ povedal Pellegrini v relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo. Doplnil, že veľa bude závisieť aj od toho, akú podporu bude mať v straníckej základni.

Kritika do radov koalície

Premiér sa vyjadril aj k situácii v koalícii. Nezhody medzi lídrami Mosta-Híd Bélom Bugárom a predsedom SNS Andrejom Dankom došli do takého bodu, že Danko sa do odvolania odmieta zúčastniť akejkoľvek koaličnej schôdze.

„Akýkoľvek lídri koalície by mali sedieť vo vláde, a mali by mať konkrétnu zodpovednosť za konkrétny rezort a podpisovať sa za svoje rozhodnutia.

Bolo by to efektívne, lebo čo sa dohodne na vláde, bude to vybavené. Nemusel by sa míňať čas na koaličné rady,“ vyjadril sa Pellegrini pričom dodal, že koaličné rady by ani nemuseli existovať, pretože riadiť štát má vláda a parlament.

Novelu zákona o moratóriu odmieta

50-dňové moratórium sa predsedovi vlády nepozdáva a nesúhlasí s ním. Hoci, poslanecký klub Smer-SD spolu s SNS a ĽSNS túto novelu schválili.

Následne túto novelu prezidentka vetovala a vrátila ju do parlamentu. „Osobne predpokladám, že tento zákon po vete prezidentky ďalších 76 hlasov nezíska.

Aj poslanci Smeru-SD budú o tom diskutovať. Myslím, že si budeme musieť dobre rozmyslieť, či by sme sa mali znovu prihlásiť k hlasovaniu s poslancami ĽSNS,“ premiér reagoval teda aj na hlasy, ktoré hovorili o tom, že Smer-SD sa dopredu dohodol s Kotlebovcami.

„Keď idete hlasovať, neviete, kto všetko tento zákon podporí. Nevnímal som tam žiadnu dohodu vopred s ĽSNS,“ doplnil Pellegrini.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…