Domov Slovensko Pellegrini: Laššáková bude držať výkričník

Pellegrini: Laššáková bude držať výkričník

0
0

Predseda vlády Peter Pellegrini je, zdá sa, magnet na škandály. Po tom, čo si zavaril, keď mu z vrecka pred tlačovou konferenciou vypadol biely sáčok, ktorý sa podľa mnohých nápadne podobal na sáčok s omamnou látkou (podľa premiéra sa jednalo o špáratko), si svojou nepozornosťou opäť raz nepomohol.

Tentokrát počas prerušenia prejavu prezidenta o stave republiky v Národnej rade Slovenskej republiky pozabudol na zapnuté mikrofóny.

Predseda parlamentu Andrej Danko musel prezidentov prejav prerušiť z dôvodu, že poslanci za Kotlebovu stranu držali v rukách listy papiera, na ktorých stálo slovo VLASTIZRADCA.

Práve počas toho, ako Andrej Danko vykazoval kotlebovcov z rokovacej sály utrúsil premiér poznámku, ktorá mala ostať medzi jeho kolegami. Vďaka zapnutým mikrofónom však dnes celé Slovensko vie, čo si o spomenutom počine kotlebovcov premiér myslí.

Namiesto odsúdenia takéhoto správania voči hlave štátu, by sa Pellegrini podľa svojich slov pridal ku vykázaným poslancov. Svojich kolegov sa snažil zabaviť tak, že navrhol, že teraz by oni mali zdvihnúť také papiere.

„Len či nám to vyjde,“ povedal s úsmevom predseda vlády a začal odratávať svojich členov vlády sediacich po jeho pravej i ľavej strane: „V‑L-A‑S-T‑I-Z‑R-A‑DC‑A,“ a svoj „vstup“ zakončil ešte nemiestnejšie: „A Laššáková bude držať výkričník.

Na ňu nevyšlo písmeno.“ Až vtedy kolegovia premiéra Pellegriniho upozornili, že mikrofóny sú zapnuté, na čo sklopil hlavu a tváril sa, že číta.

Ako sme sa už viackrát presvedčili, Ficov nástupca má o niečo viac zmyslu pre humor ako jeho stranícky predseda, avšak v tomto prípade, to bol skutočne nemiestny žart, keďže sa jednalo o podporenie nazvania hlavy štátu vlastizradcom.

Bez ohľadu na to, kto sedí na stoličke prezidenta, jedná sa o najvyššiu funkciu v štáte, ku ktorej by všetci mali prechovávať určitý rešpekt. A navyše na rozdiel od premiéra či predsedu parlamentu, ako jediný z troch najvyšších ústavných činiteľov bol zvolený priamo.

A čo sa týka samotného Kisku, názory na jeho charakter sú rôzne, zatiaľ však nebol právoplatne uznaný vinným z daňových podvodov, či dokonca z vlastizrady.

ano, foto: SITA, video: youtube, topky.sk

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …