Domov Komentáre PELLEGRINI: Ľudia za koronu nemôžu

PELLEGRINI: Ľudia za koronu nemôžu

0
0

Vláda kvôli koronavírusu prijíma ďalšie reštriktívne opatrenia, ktoré stále viac obmedzujú život ľudí a brzdia slovenskú ekonomiku. Je úplne neprijateľné, aby za tejto situácie predseda vlády vulgárne vyčítal ľuďom, že za súčasný stav môžu oni.

Hovorím veľmi jasne: ľudia za koronu nemôžu. A nemôžu ani za to, že nariadeniam vlády nerozumejú. Ako môžu rozumieť niečomu, čo sa mení zo dňa na deň, bez akéhokoľvek plánu, a za hanebného sporu dvoch koaličných partnerov priamo pred kamerami?

Zodpovednosť má práve vláda, ktorá premárnila leto. Neposilnila stavy hygienikov a ďalších zdravotníkov, zanedbala prevenciu a osvetu. Nebyť zlyhania vlády, dnes sme v tejto kríze vôbec nemuseli byť.

HLAS – sociálna demokracia žiada vládu a jej predsedu, aby okamžite predstavila plán pomoci postihnutým skupinám obyvateľstva.

Nemôžeme v boji s vírusom uspieť, ak dodržiavanie opatrení bude pre ľudí znamenať ohrozenie ich ekonomickej existencie či výrazné zníženie ich sociálneho štandardu.

Treba pristúpiť k razantnému uvoľneniu peňazí na podporu ekonomiky a k cieleným sociálnym opatreniam pre postihnuté skupiny.

Navrhujeme zvýšiť pandemickú OČR pre rodičov, ktorí po zatvorení škôl musia ostať doma so svojimi deťmi. Žiadame rýchlu pomoc pre ohrozené obce i mestá, i pre celé sektory slovenskej ekonomiky, v ktorých sa zatvárajú firmy a ľudia sa ocitajú bez práce.

Dnes nie je čas na vytĺkanie politického kapitálu, hoci individuálne zlyhania mnohých osôb vo svojich fun­kciách priam kričia po vyvodení politickej zodpovednosti.

Napriek týmto zlyhaniam musia všetci zodpovední ľudia na Slovensku spraviť všetko pre to, aby sme spoločne tento boj zvládli a neohrozili životy a zdravie našich blízkych. A vláda musí konečne začať konať.

Peter Pellegrini, líder strany HLAS – sociálna demokraciaNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…